koat

jak nejlépe ušetřit za elektřinu v domácnosti?

Doplňuji:
s

Nejlepší odpověď
hanny 2

Nesvítit,neva­řit,neprát,ne­topit......!

Další odpovědi
ten který je

Moje babička vypnout lednici,jídlo dát pokud možno na balkon,zapálit svíčky,otevřít vínko a trávit se svou drahou polovičkou tajuplný večer.:-D
Doplňuji:
Omlouvám se za tu slátaninu,babičku vynechme ostatní platí.:-D

pusinka50

V Datartu půjčovali zkoušečku, zásuvku přes kterou se zjistil přesně odběr elektřiny spotřebičem. TV bere za den jen 0,008 KWh, radio skoro nic, lednice za den 1 KW, počítač s monitorem je dražší O,5 KW za 2 hod, plotýnky vařiče od 1 do 2 KW/hod podle velikosti, trouba 2,5 KW/hod, pračka 2,5 KW/hod. Na varné konvici a mikrovlnce je napsán příkon za hod, jenže ty jsou v provozu minimálně.

franku

Topit v kamnech,spát na peci a svítit petrolejkou.

kazisvět

začněte tím, že si změříte měřičem spotřeby (stojí méně než 1000 Kč), kolik vám jednotlivé spotřebiče ve skutečnosti spotřebovávají energie. Pak hodně ovlivníte tím, že si staré věci (např. lednička, mraznička, pračka) vyměníte za nové úspornější a určitě pomůže i to, když budete vědět, kolik vás stojí například zbytečně zapnutá televize.

anonym

Vyměnil jsem všechny klasické žárovky za úsporné.Pokud je dvojtarif,využívat jej při vaření,praní a dá se spoustu energie ušetřit.

SajmonModer

Nesvítit!

slevin

nejlepsi je mit aspon tri zasuvky na cerny odber.

janek66

Vyměnil jsem elektrický bojler za kombinovaný, mám topení na dříví a jaro podzim topím papírovými briketami vlastní výroby, tak úspora by mohla být dobrá.Dále klasickou televizi a monitor jsem vyměnil za LCD a koupil novou lednici.Tak uvidíme.

JančaKucera4

Dobrý den, způsobů, jak ušetřit za elektřinu v domácnosti, je celá řada. Základem je používat úsporné spotřebiče a žárovky, vypínat věci, které zrovna nepoužíváte, a celkově se chovat šetrně. Pomoci mohou i různé slevové kupóny a akce od dodavatelů, které se občas objevují. Další možností jsou alternativní zdroje jako solární panely.

brazdarom19

No, my doma máme bohužel elektrický kotel, takže za elektřinu platím docela dost. Už to ale pomalu přestává být únosné, tak jsem začal přemýšlet nad tím, jestli ho nevyměnit za něco jiného. Z hlediska úspor mě hodně zaujala tepelná čerpadla země-voda, viz https://master­therm.cz/sorti­ment/tepelna-cerpadla-zeme-voda/ Hodně jsem si o tom v posledních dnech četl a myslím si, že investice do tepelného čerpadla by v našem případě určitě měla smysl.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.