marci1

Jak nejlépe upéct plecko na cibuli?

Všichni mi ho chválí, že je jedinečné, ale trošku lepší (pro mě) by třeba mohlo být. 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Jen tak odhadem (nevím, jaký recept mas na mysli)

  • cibulku nahrubo, asi tolik, co masa
  • pomalicku ji dusit do karamelova, ale neprismahnout, dusit s novým kořením a bobkovým listem
  • lehce podlit dobrým těžším červeným, tak dvě deci na kilo masa
  • přidat na větší kostky nakrájené plecko, osolit
  • péct zakryté cca hodinu a půl na 100, pak cca 20 minut odkryté naplno

_____
Podával bych s rýží…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Plecko nepeču, dělám z něj segedín. Peču krkovičku.

anonym

plecko z koho? vepřové, hovězí, skopové, divočina.
předpokládám, že vepřové. i když je to maso použitelné na pečení, tak je dost suché a raději ho používám k dušení. raději si upeču vepř.koleno, nebo krkovici a úplně nejlépe bůček

marci1

Nemám body, díky. 🙂

gecco

Hlavně si nech chutnat…
😉