ref

Jak nejlépe skladovat linecké cukroví?

Nejlepší odpověď
anonym

Zkuste Apetitonline.cz nebo jiné
Sušenky a neplněné linecké uchovávejte v suchu – třeba v plastových či plechových krabicích vyložených ubrouskem.
Vše, co má čokoládovou polevu, patří do sucha a chladu, ale ne na mráz – ideální je uzavřená plastová nádoba v lednici.
Kokoskám svědčí papírové sáčky, nedávejte je do lednice ani do nádob z plastu či plechu.
Naplněné linecké a jiné slepované cukroví uložte do chladu buď v papírové krabici (do komory, na balkon či na verandu – pozor na slunce, dobrá ochrana je polystyren), anebo v uzavřeném plastovém boxu do ledničky.
Abyste si cukroví vychutnali, vždy je izolujte od ostatních potravin, obzvlášť uzenin.
https://www.go­ogle.cz/search?q=li­neck%C3%A9+cu­krov%C3%AD+skla­dov%C3%A1n%C3%AD&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=uSN_VJPVHev-ygPu54JQ

Další odpovědi
cochee

Na rozdíl od Jugara si myslím, že linecké se musí uchovávat v mírném vlhku a relativním chladu. Nevytápěná špajzka je optimální. Peče se dopředu, po upečení je křupavé a není to ono – musí provlhnout, pak je to ta pravá mňamka. Pokud se linecké finišuje spojováním marmeládou, provlhne od ní a nemusí tudíž natahovat vlhkost ze vzduchu.

da ny

Chutná mi více čerstvé pečivo ne zatuchlé linecké „máčáky“ z igelitových pytlíků a plechových krabic.
Peču jen z másla (žádná Hera a podobná nevhodná náhražka – nikdy nekupuji) a žloutků (ne celých vajec). Linecké je vždy jemné, chuťově výborné a rozplývá se na jazyku. Nejdříve peču kole 15. 12., klidně i 3 dny před Vánocemi.
Uchovávám v plastové krabici nebo papírové, vyložené alobalem (aby příliš ve špajzu nezvlhlo).