slipknotak

Jak nejlépe posilovat krční svaly?

pár nějakých dobrých cviků. znám jen jak se prohnete položíte hlavu horní částí na zem a uděláte most, ale nepřipadá mi to moc účinné.

Nejlepší odpověď
Lenjička

No podle toho, jaké svaly chcete posilovat…
Třeba zadní se posilují už od batolecího věku tak, že si lehnete na břicho a hlavu zvedáte nahoru. Přední krční svaly mě zase třeba bolí, když dělám sedy lehy 😁
A na boční bych zkusila lehnout si na bok a hlavu zvedat ze země…
Taky jsem si teď vyzkoušela, že když se snažím šklebit a zastrčit bradu dozadu, hýbou se mi právě krční svaly 😁