Jarek93

Jak nejlépe odstranit chemické postřiky které jsou na pomerančích a mandarinkách?

Dobrý den, chci se zeptat jak nejlépe odstranit chemické postřiky které jsou na pomerančích a mandarinkách? Ptám se protože kůru z pomerančů a mandarinek suším a používám ji k lékařským účelům. Děkuji za rady Jirka

Nejlepší odpověď
Damiana

Já dám na malý, ve vodě namočený kartáček trochu sody bikarony a pořádně slupky citrusů vydrhnu. Pak dobrě opláchnu pod tekoucí vodou. Možná by to chtělo kupovat jen bio plody, ale může si být někdo opravdu jistý, že právě mandarinky a pomeranče nebudou chemicky ošetřeny? Já myji pokaždé, když chci kůru z nich použít.

Další odpovědi
mosoj

Kpovat chemicky neošetřené!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-chemicke-latky-na-citronech-aby-bylo-mozne-pouzit-i-kuru

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-se-da-koupit-chemicky-neosetrene-citrony

RQLM

zubním kartáčkem a dětskou zubní pastou. a pořádně vydrbat. a potom důkladně od pasty omýt.

bombastic.1

Postřiky s chemicky ošetřených citrusů nejdou doma odstranit.Kupujte BIO.Jinak prodávají kůru sušenou.

kablik

a taky z citronů, protože citronová kůra je naprosto nezbytná do nejrůznějších receptur, kdoví at poradí, díky