Damiana

Jak nejchutněji uvařit uzené maso?

Máte nějaký trik na to, aby bylo opravdu šťavnaté a chutné? Vařit jen tak a la prima, nebo přidávat nějakou vychytávku, která podpoří jeho lahodnost? Díky za vaše nápady.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Pokud si dobře vzpomínám, uzené maso by se nemělo vařit na 100°C. Nejprve se maso vloží na pět minut do vroucí vody aby se zatáhlo, pak se voda slije, maso se znovu zalije horkou vodou a dál se jen „potahuje“ při cca 80°C. Dělal to tak můj bratr, který prasata choval, já ale maso vkládám do vroucí vody a vařím. Kořenovou zeleninu nemám ráda, nic do vody nepřidávám.

Další odpovědi
hanulka11

Dej do horké vody , přidej pár kuliček pepře a nového koření /s tím opatrně tak 2–3 kuličky/ přidej očištěnou mrkev, petržel ,osol a vař, masíčko je pak chutné .