DeaP

Jak nejčastěji zpracováváte Sedlčanský hermelín? Např. Grilujete, nakládáte, nebo jen tak?

Sedlčanský hermelín nejčastěji např. grilujete, zapékáte, nakládáte, nebo jen tak si ho dáte na chleba nebo obložený talíř?

Nejlepší odpověď
www

Nejčastěji jen tak, s rohlíkem, kořením a syrovou zeleninou, také jako součást „obloženého talíře“.
Také je dobré naložit kostky sýra se zeleninou, pálivou papričkou a kořením do kvalitního oleje (virgin oliva). To je po dvou týdnech moc velká bašta !
Dá se ale i obalit a smažit, to mne ale příliš nenadchlo.

Další odpovědi
Conchus

Jen tak s máslem a houskou. Ale po nákupu ho nechám několik dnů uležet v chladu. Hlídám ho, a když začne mít úprkové choutky, tak ho sním

Damiana

Nejčastěji ho nechám tak hodinku při pokojové teplotě, pak si na něm smlsnu jen tak, s vlašskými ořechy a hroznovým vínem.
Ale moje zamilovaná lahůdka je toto: na talířek dám kousíček slaného másla, na to položím Hermelín, dám na chvíli do mikrovlnky (musí se úplně nafouknout, ale ne prasknout – chce to hlídat, trvá to asi 20 vteřin). Na to pak dám velkou lžíci nakládaných brusinek a posypu čerstvě drceným černým pepřem. Doporučuji vyzkoušet. Rychlé, výjimečně dobré, s křupavým rohlíčkem neodolatené…:-)

iceT

K chlebu nebo rohlíku s máslem,na obložený talíř.

pizlicka

jen tak,se zeleninou.a trosku domaci tatarky.

elektrikář

Jednou jsem koupil ve slevě hermelínovou kostku cc půl kg, velkou. Po vybalení ze staniolu mi začal utíkat ze stolu Byl pořádně uleželý proto ta velká sleva.Mazal jsem jej kamarádům na topinky ozdobenoé kolečky feferonky a cibulkou. Pak jim chutnalo pivo.