Fly

Jak nechat roztopit čokoládu?

Jak nechat roztopit čokoládu? Když jsem to dala do mikrovlnné trouby, prožralo to misku a z čokolády zbyl jakýsi divný tuhý „hnus“…Díky,Fl.

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Pokud myslíš rozpustit, tak nejlepší to je vzít kovovou misku a dát ji do hrnce s vodou na sporák a v této vodní lázni pomaloučku čokoládu rozpustit. V mikrovlnce to nikdy nepůjde. To se seškvaří.

Další odpovědi
anonym

ještě takovej menší dodatek k předchozí odpovědi.. do roztavované čokolády se přidává trochu másla, ale není to podmínkou.. jen pak tak rychle nezhoustne

Lucimia

Naprosto souhlasím s těmito dvěmi odpovědmi. jen doplním, že kdyby jste dala tu mikrovlnu na nižší stupeň, tak se vám to možná povede, na vysoký nikoli. Ale opravdu je lepší v té vodní lázni 🙂

holčička

Dej si větší hrnec do něj menší hrnec do toho většího nalej vodu a do toho menšího dej čokoládu.=vodní lázeň.Dělám to taky tak a když začíná být tuhší tak podle ovdy přidám nebo uberu a zase nechám roztopit a poikračuju.

ReHu

Jak mohla čokoláda prožrat misku?
Co to bylo za divnou čokoládu? Nebo byla divná miska?

anonym

Ta miska totiž byla ta čokoláda:-)