huxa

Jak nebýt tolik sebekritický?

Denně píši desítky satirických kritik, no, když poté chci napsat něco vlastního, třeba nějaký umělecký text, cítím se díky použitým metaforám, přirovnáním, zesměšňování již kritizovaných, apod. hrdý a jsem pyšný na takový článek, ovšem když si jej čtu další den, nacházím hromadu chyb, nějakou větu přepíšu jinak, nějakou vymažu, poté se z toho vytrácí kontinuita a mažu celý odstavec/článek/tex­t. Vzhledem k tomu, že umím pracovat s češtinu daleko lépe, než lidé v okolí, cítím se na to patřičně hrdý a řekl bych, že toto je věc, v které jsem nejlepší (v ostatních věcech jsem horší; nikoliv, že ostatní jsou v této věci horší). Nechci si zkazit jistou reputaci, hlavně mezi známými, případně pokazit své dílo, kvůli jedné straně nečitelných a neautentických žvástů.
Lze po sobě kontrolovat napsaný text? Jak se poté ovšem zbavit vysoké sebekritičnosti?
Doplňuji:
cochee-ovšem poté dojde právě k razantnímu přepisování, text začne ztrácet souvislost a můžu jej zmazat celý, páč bude nečitelný…

Nejlepší odpověď
anonym

Piš v alkoholovém opojení, kontroluj po vystřízlivění!

Další odpovědi
klumprt

Méně kontrolovat a prostě to tam poslat, jakmile je to aspoň trochu k světu.

cochee

Jasněže jde text kontrolovat po sobě. Sám píšeš, že nacházíš plno chyb druhý den. No tak ten text prostě první den nepublikuj a udělej to až po zítřejší kontrole :) Ráno moudřejší večera.

annas

Zkuste některou satirickou kritiku vložit do diskuse, když uvádíte, že jich denně napíšte desítky, určitě nás pobaví.:-))

Agneta

:D

annas

Opravdu mě zajímá, v které umělecké oblasti se pphybujete.
Děkuji.

huxa

Evidentně jsi nepochopila mou otázku, která tkví v tom, jak se přemoci, abys mohla po sobě svůj text překontrolovat bez přílišné kritiky, která ti brání se znovu pod tvůj výtvor podepsat–další den se jím prezentovat, což právě teď po mne chceš.
No, máš to mít, mám v záložkách jeden nemastný ani neslaný komentář k „osvětovému“ videu ohledně špatnosti lidí na této planetě, jak zabijíme bezcílně zvířata, apod.
Jedná se trochu o satiru, trochu o konstruktivní kritiku.

„Naprostá kravina, což mi samozřejmě značí už od začátku "epická“ hlasitá hudba, abyste přeci měli pocitky…
Ach, jak téměř pláči nad hloupostí většiny lidí, kteří náš druh naprosto vytrhují z přírody, do kterých samozřejmě patří i autor tohoto videa. Navíc se zde dopouští nepřirozeně hodně do očí bijících lží, jako třeba „jsme jediný druh, který útočí, ničí, zabijí, jen aby se měl lépe.“ On snad takový lev neloví proto, aby se měl lépe? Proč by někdo vůbec něco dělal, kdyby se měl poté hůř než-li předtím?
„Planeta Země umírá, zabijeme ji jako divoši“ Jak může něco neživého umírat? Je to jen kus šutru, prosímvás…
Planetu nemůžeme zabít, můžeme na ní ovšem změnit životní podmínky a tím zabít sebe. "

Agneta

Huxo, tebe vyměnili? Takhle bys nám pasoval:DDD

huxa

To nechapu, procpak?

Agneta

Tvoje ´případná´ schopnost > psát pěkné texty, je pro nás čtenáře požitkem:D
Gratuluji, jen tak dál:D

huxa

Jen abys to nemyslal ironicky :D

Agneta

„Jen abys to nemyslela ironicky“ >>> tak s tímto přístupem zůstaneš zase tam, kde jseš. I pro skvělé spisovatele platí, že musí být i úspěšní při prodeji:D

huxa

Jiste, ovsem u teto otazky by vcelku pasovala ironie z tve strany :) pokud se ti muj psany projev libi, mohl bych ti sem dat odkaz na muj „bloqisek“ ktery se snazim nest take v satirickem duchu, nicmene hlavne se v nem snazim o vyjadreni meho nazoru na nejake tema? Pokud mas facebook, uvital bych i tvuj nazor na dotycnou vec

Agneta

Facebook je mi suspekt:DDD
A „nějaké téma“ by bylo dobré i tady:D

huxa

Ovsem myslim si, ze nejakych 800 slov na tema „islamsky stat“ by zde zdejai mazalci dlouho nesnesli…

Agneta

Dobře, je to sice delší, ale prosímtě klidně to dej >>> sem do komentu. Patří to k tvé otázce:D

huxa

Dobre, kolem osme, devate budu u pc a nahodim tosem

Agneta

:D

huxa

https://www.fa­cebook.com/ale­xandrVII

huxa

Jujky, jsem to ale vůl, předchozí příspěvek je off topic.

Škrcení a další škrcení této svobodné zemičky
Máme, v porovnání se západními zeměmi, velmi nízké platy, ceny ovšem vyšší, než-li jsou na západě, nemůžeme si vycestovat každý měsíc na jiný kontinent a plnit si další „americké“ sny, přesto bych se nikdy trvale neodstěhoval, kvůli velké benevolenci státu, policie a relativně i zákonů, ovšem co se týče krádeží a vražd, jsme na tom také velmi dobře. No, není, v porovnání s ostatními zeměmi, Česko doslova ráj na Zemi? Minimálně pro svobodomyslné jedince ano.
Dnešní „levicová“ vláda ovšem asi nevyznává tento postoj a myslí si, že je potřeba svobodu utnout, dokud se s ní nesžijeme a nezačneme ji brát jako samozřejmost.
Omezování vlivu tabákových společností je zajisté šlechetná činnost, dokud nezačneme zasahovat do osobních svobod a svobod podnikání. Postavme se za právo neškodit svému zdraví nekuřáků a dodržujme zákaz kouření na veřejných zastřešených prostorách, kam všichni musíme chodit, ale proč omezovat provozování „hulíren“, v kterých se podává nápoje a potrava? Nechci, aby se tyto podniky vymýtily podobně, jako v minulém století krekové doupata v Anglii.
Proč nakazovat design krabiček, pokud je tabák (měkká droga) méně nebezpečný, než alkohol (tvrdá droga)? Debatuje se nad přidání obrázků na krabičky cigaret, proč se ale nelepí upozornění o škodlivosti na láhve s alkoholem? Vinaři a pivaři by asi nebyli moc rádi, ovšem na tvrdé nápoje by to prosadit šlo a nikdo nemůže popírat jejich škodlivost.
Proč tabákové společnosti? Protože jsou to ty velké nadnárodní firmy s obratem stovek miliard dolarů? Protože to jsou ti zazobaní papaláši v mercedesech a osobních tryskáčích, kteří si podplácí politiky a mají vlastní lobbisty, kteří by mohli sami o sobě tvořit menší stát? Čím to je, že nemají konkurenci v podobě malých lokálních tabákoven, které by mohli vyrábět český tabák bez chemických příměsí, které jistě nezajišťují vyšší zdravotní nezávadnost? Dnešní vysocí politici by měli asi jasnou odpověď: „Rozhodně to není našimi přísnými zákony, které brání v tomto oboru podnikat všem, co nemají dostatečný kapitál.“

gagaga

vas dva si tu musim pohlidat !
jak vas oba znam, tak zacnete islamem , a skoncite erotikou ! :p

  • iv-

huxa

Erotika nikdy není na škodu 🙂

gagaga

no, ja uz jsme ve veku, kdy by me spis byla " na obtiz " :)
ale to vy mladi jeste nemuzete pochopit…mozna ani nekteri " stari " :)

a huxo, budte hodnej chlapec, nestartujte hned po nekom ( ted jsem si precetla Vas prispevek nasi an. ) …budte rad, ze ma nekdo zajem o jakou tvorbu ..naopak : ona je tu jedna z mala, kera by Vam pripadne i umela pomoci ..

vzdyt ani ja jsem tim " sexem " neodpovedela na Vasi otazku :)

tak to ode me ted berte jako takovou " maminkovskou " radu … :p

  • iv-