hanayka

Jak nebo proč se vytváří duhovka?

čočka nebo jiná část oka má svoji funkci ale myslíte si že je duhovka jen tak na ozdobu nebo má taky svoji funkci?

Nejlepší odpověď
gecco

Jistěže má funkci – pokud jsou na tebe medicinská skripta příliš složitá, počti si třeba tady – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Du­hovka

Čistě okrasnou fci snad nemá v organismu nic*), žádný orgán či jeho část – jen lidé některým částem větší či menší estetickou roli..
___
*) pomíjím některé jedince, kteří se různě přibarvují, přebarvují a všelijak opatlávají v domnění (obvykle lichém), že se zkrášlují…
😁

Další odpovědi
Kelt

Každý orgán má své místo a funkci, například z oka, duhovky dokáží odborníci určit zdravotní stav irisdiagnostatika. Více v učebnici anatomie, a pod. Kdyby tě to zajímalo, určitě si najdeš, co potřebuješ.

da ny

Vše v lidském těle má svou funkci, dokonce i („nově“) slepé střevo.
O složení/funkci duhovky jsem se základy dozvěděla i v hodině Přírodopisu na ZDŠ ;)