mardwina

Jak nebo lépe čím odstranit zápach moče?Nestává se to často,ale občas ano a je to velmi nepříjemné.Prosím o vážnou radu.

Doplňuji:
Je mi 25 let,nemám únik moči,ale když vykonám potřebu,moč v míse občas zapáchá.Než půjdu k lékaři,chci zkusit řešení sama.Děkuji…

Nejlepší odpověď
kropitko

existují vložky, které zápach eliminují,,,

Aha,tak v tom případě nevím, já myslím, že každá moč zapáchá,,,pokud ne, tak jsem asi taky nemocná,,,ale řešit to nebudu,,jelikož když spláchnu, tak je po smradu,,,:-)

Další odpovědi
anonym

Doporučuji změnu jídelníčku a pokud nepomůže, tak k lékaři, jelikož se může jednat o nemoc, která se projevuje ve složení moči.

I když je moč často považována za ‚nečistou‘, není to pravidlem. V případě ledvinové infekce nebo infekce močového traktu, také i jiné infekce v organizmu, může moč obsahovat bakterie či jiné mikroorganizmy. Ale obvykle je moč prakticky sterilní a téměř voní, když opouští tělo. Po vyloučení však vzdušné či povrchové mikroorganizmy, které moč kontaminují, přemění chemické a biologické složky moči mimo jiné i na látky, které jsou odpovědny za charakteristický pach staré moči, při výraznějších onemocněních i za odpudivý zápach „nemocné“ moči. Značně páchnoucí je např. čpavek, který vzniká z močoviny. Výraznější bývá také odér z více koncentrované uriny díky vyššímu příjmu mineralizované potravy či nápojů, zvláště není-li zajištěn současně větší příjem základní tekutiny – tedy čisté vody.

Některé nemoci mění kvantitu, konzistenci (hustotu) a složení moči, (např. cukr v moči může být příznakem diabetes mellitus – cukrovky).

Moč indikuje, jak dobře je tělo zásobeno vodou, jak dobře s ní hospodaří. Dostatečné množství vody v těle se obvykle projevuje jasnou, vodě podobnou močí, zatímco dehydratovaný člověk vylučuje hustší, koncentrovanější, tmavě žlutou až hnědou moč. Tu je někdy vidět například ráno po větší konzumaci alkoholu. Pro rozklad alkoholu a vyloučení jeho složek z organismu je sice třeba mnoho vody, moč navíc ztmavne větším odpadem rozkladných látek z jater v krvi. I tyto látky ledviny musí částečně vyloučit do moči.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo%C4%8D

hanulka11

také je třeba hodně ,hodně pít , tím se moč ředí… já osobně když vykonám potřebu tak je úplně bezbarvá /protože hodně piji až 3l denně-v létě i víc/
každopádně to řešte s lékařem