teracora

Jak, nebo čím potlačit chuť na sladké?

Mám problém se sladkým… prosím poraďte, jestli je něco, čím bych toto odstranila…
Nějaké vitamíny, minerály, nebo něco žvýkat?
Už mám i zvýšený cukr a začínám mít strach, ale prostě si nemůžu pomoct. Celý den to vydržím a pak „sežeru“ třeba celou čokoládu na vaření :(

Nejlepší odpověď
Andělé

Zrovna jím sladké..:-D
Také bez něj nemůžu být. Cukr je droga a my jsme si na něj vytvořily závislost. Citronová štáva snižuje hladinu cukru,doporučují jí lékaři diabetářům,že pokud zhřeší,mají to s ní srazit.
Jinak mě ze své zkušenosti pomohlo,když celý den mám nějakou práci,na sladké ani na jídlo si nevzpomenu a druhý den už na něj chut nemám. Např.před vánoci,když děti nebyly doma,jsem byla celý den na půdě a prováděla očistu. Je pravda,že jak začnu uklízet,nevím,kdy přestat a za celou dobu jsem si nevzpoměla na sladké,ani na jídlo. Večer mi došlo,že jsem nejedla. Když jsem pomáhala uklízet po povodni,neměla jsem čas na jídlo,ani mě nehonila mlsná. Zaměstnala jsem si mysl,bylo po chuti a druhý den se chut na sladké nedostavila. Je to jen v naší hlavě. Sice jsme závislé,ale pokud chceme přestat,je dobré se co nejvíce zaměstnat,chut se sníží a brzy i dokonce přejde.
Jsou možná jiné rady,ale toto je má osvědčená rada zadarmo..:-)

Další odpovědi
Damiana

Nemáte „nervy“? Někdo to zahání právě sladkým. Přemíra cukru je pochopitelně škodlivá, o tom se tu nemusím ani rozepisovat. Jestli máte „jen“ potřebu jíst cokoli sladkého, ne konkrétní potraviny (viz čokoláda), můžete sladkou chuť nahradit stévií. Sladí 240× víc než cukr, nemá žádné kalorie ani vedlejší účinky. Navíc neškodí zubům. Je ale tak sladká, že vás možná brzy chytne chuť na brambůrky! Zkuste něco z ranku o koze a vlku: odvar že stévie +1dcl mléka a lžíce kvalitního kakaa. Vše svařit, trocha vanilky. Zaručeně se namlsáte a nepřiberete.

karel4

no nejeste a celou hodinu mislete na čokoládu