Miru1

Jak nebo čím odstranit lepicí pásky z plastových oken.? Z rámů.

Tak aby se neponičil rám. Jestli je nějaké rozpouštědlo. Nechci mít rozleptané nebo poškrábané rámy.

Odpovědi
Kepler

Jo, to znám. Když se to neodstraní hned, pak to neodtrhneš. Žádným rozpouštědlem na to jít nemůžeš, naleptal bys i rám. Mně se to podařilo několikanásobným natíráním lihu (ten plastu neuškodí) a seškrabáním plastovou škrabkou.

Drap

Většinou firmy co to dělají zákazníky neupozorní. Pokud se tam páska nechá po zabudování a je na sluníčku, tak to odlepit nejde. Jiná možnost než mechanicky odstranit neni. Je to zdlouhavá a titěrná práce. Všechny chemické přípravky je třeba nejdříve odzkoušet, zda neničí plast. Všechny pásky totiž nejsou stejné. Na některé pomůže líh, na některé technický benzin. Ale i když chemie pomůže, tak nikdy to nejde lehce sloupnout.
Přeji mnoho vytrvalosti a trpělivosti.

isteron

My sme to potiahli rukou, pokiaľ sa to potiahlo celé, pokiaľ sa už odtrhli kúsky, tak sme to pretreli technickým benzínom. A radšej zoškrabali nechtom, alebo mäkkým drievkom. Potom už čistý rám sa dá umývať aj saponátom.

mosoj

Technický benzín to spraví.