Nikkol

Jak naučit sžít dospělého psa ( 9 let ) a kotě? Jde to vůbec? Pes ji chce sežrat..nejspíš

Nejlepší odpověď
www

Pokud má pes alespoň základní výchovu a zná „nesmíš!“, jde to i v tomto věku. Sice pomaleji, ale jde. Okřiknout, pohroziť ap., případně i tvrdší upozornění.
Musí ale umět poslouchat, mít z pána respekt. Bez tohoto to asi nepůjde ☹.
Zkušenost z praxe
Doplňuji:
Ta klícka není špatný nápad, ale pokud se pes chová jako by ji „chtěl sežrat“ nemusí to dopadnou dobře, klidně tu klec může zničit.
Málo informací v otázce (velikost psa, v bytě, na venkově, „nepřítel“ koček, ap.) pro lepší odpověď, za pokus to ale také stojí.

Další odpovědi
LůcaDůcaPůca

My jsme si taky před měsícem přinesly domů kotě. Doma máme taky psa. Je mu asi 5 let. Daly jsme kočku do klícky a klec jsme přenesly k psovi aby si na sebe zvykaly. Takhle jsme to dělali asi 4 dny a teď jsou to kamarádi :)

anonym

Rozhodně bych to nezkoušela u krmení, jak tady někdo doporučuje. Ale www. má pravdu v tom,že na dobrou odpověď máme trochu málo informací. Jinak se bude chovat foxteriér a jinak devítiletý čivavák. Nesmíte je nechat bez dozoru dokud na sebe nepřivyknou. Pes si zpravidla zvykne na kočku, která patří do rodiny, zvlášť když se jedná o kotě.

pusinka50

Určitě to jde. Mimo klícky, což je dobrý nápad, bych zkusila pravidlo jedné společné misky na žrádlo. Až by se nažral pes, vypustila bych kotě.

Lucy7

Měli jsme kocoura už od koťátka a pořídili jsme si fenku (z útulku) ve stejném věku (9 let) taky se nemohli ani vidět. Pes kocoura pořád honil a taky by ho nejradši sežral, ale učili jsme je být pořád spolu (pod dohledem) když pes chtěl zase vyjet, z durazem jsme mu řekli nesmíš a postupně jsme je učili být spolu. A teď pes prohání jen cizí kočky a spolu jsou velicí kámoši. Takže nemějte obavy, naučit se to dá. Jde hlavně o zvyku