Kric.ouwner

jak naučit staršího člověka na PC ???

neznáte někdo nějáký program nebo knížku kde se to stručně vysvětluje ? , stačí zadávání webové adressy vypínání zapínání a podobné maličkosti , o různých kurzech vím ale na to není čas…

Nejlepší odpověď
Hlada

Dal jsem vám do odkazu učební texty ke kurzům Národního programu počítačové gramotnosti. Pro základní seznámení by to mohlo stačit. Jinak je mnoho různých příruček pro začátečníky. Toto je ale zdarma.
Doplňuji:
Pardon, odkaz je nefunkční.
http://aplika­ce.mvcr.cz/ar­chiv2008/micr/scrip­ts/detail.php_id_3135­.html

Zdroj: Učební texty ke kurzům Národního programu počítačové gramotnosti

Další odpovědi
led

Učiť systémom „cvičenej opice“. Naučiť len naozaj potrebné veci a nezaťažovať detailami.
Ak sa naučí takéto základy, neskôr bude chcieť vedieť viac.
Funguje to.
zdroj: z vlastnej skúsenosti, otec mal 72, keď sa začal učiť na počítači.

dudu

Podle mého názoru se z knih mnoho nenaučí už proto, že se asi bude mašiny panicky bát. Více pomohou praktické ukázky a ještě lépe specializovaná výuka – např. u nás městká knihovna pro seniory pravidelně organizuje kurzy práce na PC.
Doplňuji:
Když se ale zadaří, tak to opravdu stojí zato. Např. moje známá – prof. operního zpěvu na JaMu ve svých 66 letech pomocí SKYPE rozezpívává svoje bývalé žačky před vystoupením, různě po Česku i třeba do Německa. Nebo můj devadesátiletý strejda nám denně posílá několik mailíků s lechtivým obsahem.

berta 4

Na kurzy se vykašlete,dejte vnoučeti čokoládu,aby měl s váma trpělivost a hlavně si všechno zapisujte,je to všechno rutina. Aještě je důležité,aby jste měl to vnouče poblíž,nebo aspoň na telefonu. Hlavně pomalu bez křiku a smíchu a všechno půjde.Vím to z vlaství zkušenosti

ten který je

Tak třeba může pomoci tato kniha:
http://knihy.cpres­s.cz/pocitac-pro-seniory-d3.html

Sůwa

Jste ten, který se má naučit, nebo se chystáte naučit někoho jiného? Já patřím k té první skupině a jsem ochotna pomoct. Nejdůležitější je překonání psychické bariéry, obavy z neznámého a nedostatek sebedůvěry. Můžete mne kontaktovat na mail.
Doplňuji:
Pro hanulku : jestli máš zájem, už jsem něco o úpravě fotek pochytila, ráda se o znalosti rozdělím. Jsem přístupná e-mailem. Sůwa

Natálka 21

rákoskou. jako to měli dřív ve škole

hanulka11

já se začala učit před 2 lety
když jsem si k tomu prvně sedla, neuměla jsem vůbec nic- ani se trefit kliknout kam bych chtěla
dcera mě radila, manžel radil/ale každý jinak /a přišla jsem postupně na vše skoro sama , dnes mohu říct, že oni se diví co vše jsme se zvládla naučit

chce to trpělivost a nestydět se zeptat- vše se člověk naučí jen chtít

dnes když čtu co jsem si vše zapisovala do sešitu kdy a kam mám kliknout a co dál udělat ..se tomu směju ,je to pro mě automatické…ale začátky byly krušné

ale stále se ráda učím nové a nové věci ještě toho tolik neumím …
nyní se chystám naučit se upravovat fotky

lexx

Chce to trpělivého lidského konzultanta který pomůže a poradí, knihy jsou k ničemu, konkrétní problém nevyřeší. Já začínal na PC (Robotron EC-1834, TNS) léta páně 1991 a to štěstí jsem měl. Dneska je to horší, IT specialisté jsou arogantní náfukové a cenné informace si tají jednoduše aby byli nadřazení, nepostradatelní.