devi344

Jak naučit puberťáka(14) jezdit na kole ?

V 8 letech jsme to zkoušeli ale bez úspěchu. Nechápu to

Nejlepší odpověď
anonym

Počkej, až se ´zakouká´ do holky, která bude na kole jezdit ráda a pozve ho na cyklovýlet…
😉
Segra se cyklistit taky naučila až na střední.

Další odpovědi
motlajs

Buď je logik, tak ať mu to někdo ukáže a logicky vysvětlí, včetně důvodů proč je dobré umět jezdit na kole.

Pokud je emociálnější, ta ho holt někdo musí umět nadchnout přes „fantastické možnosti“, které přináší umění jízdy na kole, přiměřeně k jeho statusu a osobnosti.

A netlačil bych na pilu, když je to „tvrdé dřevo“.

V zásadě to kolo jezdí samo a držet rovnováhu jde snadno. V tom prostě učení je jen banální vysvětlení a pozorování ostatních. Nohy může mít vždy v pohotovosti, aby nespadl.

anonym

Dala bych sedadlo níž, tak, abys když sedíš, dosáhl nohama na zem, nejdřív se jen odstrkávej nohama, jezdi po rovině, pak z hodně mírného kopce dolů, nezapomeň na brzdy! Postupně, až pochopíš ten balanc dávej nohy na šlapky, jednou, dvakrát zašlapej a a zas nohy dolů, přidávej šlapání, pak bys to už měl zvládnout, hlavně si vezmi na hlavu kokosku a rukavice radši taky, kdybys spadnul.

Questman

Tak ho nenuťte, jestli ho to nebaví, tak ať se věnuje jinému sportu.

geekocz

Já sám jsem s kolem začínal už ve školce. Dlouhou chvíli mi ještě dědeček musel montovat „pomocná kolečka“ k rámu u zadního kola. Tím se naučí jak moc šlapat do pedálů, jak zatáčet a tak dále. Na normálním kole jsem začínal když jsem šel do školy, mezi 6–8 rokem. A umím si představit, že puberťákovi by mohlo být hloupé jezdit s kolečky. Proto doporučuju hlavně vhodnou velikost kola a dost dlouhou a rovnou silnici bez většího provozu. Ze začátku se jenom odrážením rozjet a naučit rovnováhu, poté až bude rozjetý, zkusit párkrát šlápnout pedály. A hlavní věc, musí se mu chtít :)