Avatar uživatele
honzapopel

Jak paučit psa štěkat na povel??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3629 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

U některého to jde snadno u některého obtížně. Využíval jsem toho, když pes sám od sebe zaštěkal, tak mu dát povel štěkej. Po několika pokusech jsem to cvičil na kousek masa, nebo jsem používal sušená játra. Vzít do ruky a pes chce samozřejmě ochutnat, dat mu povel a zdviženým masem čekat jak štěkne. Při hlasovém projevu mu hned maso dát. Po takovémto tréningu, všichni psi se naučili štěkat na povel. Některý dříve, některý později.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Běžně je používán povel „štěkej“. Protože toto slovo má velmi blízko ke slovu např. „čekej“, je velmi vhodné povel „čekej“ ve výcviku psa nepoužívat. Průvodní pomůckou je vztyčený ukazováček pravé ruky.
Je několik způsobů, jak štěkání naučit. Samozřejmě vše záleží zejména na povaze psa. Ani u tohoto cviku neplatí, že stačí vyzkoušet některou z metod jednou či dvakrát a pokud se hned nedosáhne cíle, sáhnout po metodě jiné.

Zdroj: http://www.ifau­na.cz/archiv/roc­nik/16/cislo/3/cla­nek/3214/jak-naucit-psa-stekat-na-povel/?r=psi

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Další osvědčený způsob je psa někde venku na procházce uvázat a pomalu se od něj vzdalovat a vybízet ho ke štěkání. Většinou se rozštěká, protože nechce zůstat sám někde uvázaný. Když zaštěká, vrátit se k němu a odměnit.
Většina psů pochopí tento povel rychle, je pro ně celkem přirozené vynutit si pamlsek nebo pozornost štěkáním.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek