Avatar uživatele
future

Jak naučit kotě na kočkolit?

Přivezl jsem si domů půlroční kotě. Máme ho již druhý den a vůbec nechodí na bedýnku s kočkolitem. Zkoušel jsem již jiný druh steliva a bezůspešně. Také jsem záchůdek dal na jiné místo. Kotě jsem měl umístěne v předsíni ale když bylo samo, strašně mňoukalo a škrábalo na dveře, takže rodiče kotě pouštějí do obyváku kde kotě vesele sere a čůrá. Když se vykadilo, tak jsem vzal hovínko, dal do bedýnky s kočkolitem, vzal kotě do náruče a před ním jsem hovínko zahrabal. Také jsem zkoušel zaujmout kotě že jsem sám hrabal v kočkolitu. Bohužel kočičku to vůbec nezajímalo.
Také přes noc když kotě bylo zavřené v předsíni, tak mňoukalo a matka šla spat do předsíně a spala s ní aby kotěti nebylo smutno. Myslím si, že to je chyba, jelikož kotě už spalo u matky, na gauči, na židly ale v pelíšku snad ještě ne. Myslím že kotě by se mělo naučit kde má svůj pelíšek. Prosím o jakékoliv rady. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3357 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Já učila mýho kocourka tím, že jsem ho šimrala na bříšku a on se vyčůral.
Ale chce to hodně trpělivosti od Vaší maminky, aby si zvyklo na pelíšek.

Používání toalety

I když se malé kotě u chovatele naučí toaletu používat, v důsledku velké změny spojené s novým domovem může na čas tuto dovednost zapomenout. Postavíme tedy kotě do toalety a packou napodobujeme hrabání. Pokud potřebu vykonalo jinde, je velmi účinné položit kousek hadříku nebo papíru nasáklého močí do toalety. Učení doprovázíme chválením a odměnou v případě úspěchu.
Potřebujete-li kočku přenést, například při učení na kočičí toaletu, uchopte ji oběma rukama těsně za předníma nohama a zvedněte ji. Když ji ponesete v náručí, podepřete jí zadní nohy a druhou rukou ji pevně držte.

http://www.moje-kocka.cz/kote/kote-v-novem-domove-210.html

Já učila mýho kocourka tím, že jsem ho šimrala na bříšku a on se vyčůral.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek