future

Jak naučit kotě na kočkolit?

Přivezl jsem si domů půlroční kotě. Máme ho již druhý den a vůbec nechodí na bedýnku s kočkolitem. Zkoušel jsem již jiný druh steliva a bezůspešně. Také jsem záchůdek dal na jiné místo. Kotě jsem měl umístěne v předsíni ale když bylo samo, strašně mňoukalo a škrábalo na dveře, takže rodiče kotě pouštějí do obyváku kde kotě vesele sere a čůrá. Když se vykadilo, tak jsem vzal hovínko, dal do bedýnky s kočkolitem, vzal kotě do náruče a před ním jsem hovínko zahrabal. Také jsem zkoušel zaujmout kotě že jsem sám hrabal v kočkolitu. Bohužel kočičku to vůbec nezajímalo.
Také přes noc když kotě bylo zavřené v předsíni, tak mňoukalo a matka šla spat do předsíně a spala s ní aby kotěti nebylo smutno. Myslím si, že to je chyba, jelikož kotě už spalo u matky, na gauči, na židly ale v pelíšku snad ještě ne. Myslím že kotě by se mělo naučit kde má svůj pelíšek. Prosím o jakékoliv rady. Děkuji

Nejlepší odpověď
briketka10

Já učila mýho kocourka tím, že jsem ho šimrala na bříšku a on se vyčůral.
Ale chce to hodně trpělivosti od Vaší maminky, aby si zvyklo na pelíšek.

Používání toalety

I když se malé kotě u chovatele naučí toaletu používat, v důsledku velké změny spojené s novým domovem může na čas tuto dovednost zapomenout. Postavíme tedy kotě do toalety a packou napodobujeme hrabání. Pokud potřebu vykonalo jinde, je velmi účinné položit kousek hadříku nebo papíru nasáklého močí do toalety. Učení doprovázíme chválením a odměnou v případě úspěchu.
Potřebujete-li kočku přenést, například při učení na kočičí toaletu, uchopte ji oběma rukama těsně za předníma nohama a zvedněte ji. Když ji ponesete v náručí, podepřete jí zadní nohy a druhou rukou ji pevně držte.

http://www.moje-kocka.cz/kote/kote-v-novem-domove-210.html

Já učila mýho kocourka tím, že jsem ho šimrala na bříšku a on se vyčůral.