Veroo

Jak naučit dvou letého psa venčení ?

Jsou to 3 dny co máme doma darovaného yorkšírka. Panička ho hodně zanedbávala ( nečesala, a zřejmě asi nevenčila) Veškerou potřebu vykonává pouze doma. Venku zadržuje potřebu a jen co se vrátíme domů tak… :(

Odpovědi
anonym

Dvouletý pes jakéhokoliv plemene není „starší“. Po třech dnech nelamte nad psem hůl a postupujte stejně, jako byste vychovávali malé štěně.

Drap

U staršího psa je to vždy problém. Po nažrání cca do 15 minut jít ho venčit, za každou vykonanou potřebu hodně pochválit a odměnit. Za prohřešky doma pokárat. Pokud chodí na jedno místo, dát tam noviny a postupně je přesunovat k východu. Noviny samozřejmě pravidelně měnit.

Skvirukl

V tomhle věku se to hůře učí. Chce to zkoušet dlouhé procházky, kdy už to nevydrží. A taky mohou pomoci pamlsky za vykonání potřeby venku.

Veroo

Boužel :( ani na jedno místo, je mi jedno kde potřebu vykoná. Jsme už zoufalý, ven se mu vůbec nechce, přijde nám, že je hrozně izolovaný.