Janulka

Jak naučit dítě správně držet tužku?

Ahoj, mám 4 letou dcerku, je to levačka, a špatně drží tužku. Existuje nějaký „fígl“ na to, jak ji to naučit? Díky!

Odpovědi
Nuk nuk

Čtyřleté dítě ještě nemá rozvinutou jemnou motoriku natolik, aby tužku drželo úplně správně a to bez rozdílu laterality (toho zda je pravák či levák). Chce to především trpělivost, občas jí připomenout, jak se správně taková tužka drží, ale nenaléhat a nenapomínat nějak přísně. Za rok za dva bude mít ručičku už mnohem šikovnější a držení se bude lepšit.Důležité je také jak držíte tužku Vy, bude se Vás snažit kopírovat.

petan7

mám rovněž 4 letou dceru.. ta už drží tužku z 80% absolutně v pohodě.. ale jak píšou ostatní.. co neokouká, na to se navede.. ale ještě navíc.. v papírnictví se podívejte.. prodávají se tříhranné pastelky atd… a ty se drží „sami“

alenka901

určitě neustále ukazovat jak se to drží správně a formovar prstíčky vše ale hlavně v klidu a formou hry

miney777

jojo, jak už se tu píše, děti jsou malé „opičky“ tak chtějí zkoušet věci tak, jak to dělají ostatní – a největšími vzory jsou samozřejmě rodiče:-) ale taky tu padly ty 3hranné pastelky – jsou opravdu super – doporučuji vyzkoušet:-)