Tmavovlaska

Jak naučit děti s počítačem?

Budu učit předškoláky na počítači a jsem z toho docela na prášky, poradíte prosím jak to pojmout, když absolutně nic neumí? Nějaké programy, ať se naučí klikat na myši a další programy pro děti nebo jiné tipy jak na ně? Moc děkuji. Případně pak rady i pro pokročilé děti.

Odpovědi
setapouch

Začni jednoduchými hrami.

Nechápavé

;)))) nauci se s tim samy

McArthur

Děti toho umí často víc, než-li jejich učitel.

Jinak špatný není Alík (www.alik.cz) a v současné době Česká televize – Déčko (www.decko.cz). Začal bych něčím, co je zaujme – tedy hrami, omalovánkami apod. Nejprve se musí naučit pracovat s myší a klávesnicí. Takže dětem dejte k počítači menší myšky, aby je dokázaly držet (příklad: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=3161 ). U klávesnice můžete použít kontrastní klávesnice (příklad: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=4283 ). A zbytek je na Vás. Je jedno, zda-li je budete učit ve Windows nebo v Linuxu. Dětem také svědčí tablety, protože prstík je přece jen snazší na ovládání, než-li držení myši.

huxa

Tak mne napadá, proč je potřeba předškoláky učit s zacházet s počítačem? Dnes je většina věcí intuitivních, daleko více, než před 5–10 lety a když k tomu sedne neznalý člověk, měl by do hodiny se orientovat.