Jak naučit čtyřleté dítě hodiny?

Můj bratr mě neustále ''prosí'', abych ho naučila hodinky, ačkoli ho o učím přes různé básničky, stejně to nechápe a vymýšlí si své... Ano, v jeho věku to je pochopitelné, avšak, když se chce učit, proč toho nevyužít a neučit ho to rovnou správně? :)
Máte někdo nějaký osvědčený typ v takto nízkém věku?

Odpovědi:

Stříbrný

Chce to názornou ukázku hodin, buď skutečných nebo v papírnictví nebo hračkách koupit třeba levné papírové hodiny a pak už jen pevné nervy

Bronzový

Zkuste na hodinách zaměnit číslice za nějaké obrázky. Klidně je na těch papírových přelepte a ty pak používejte spolu s klasickými. Vůbec nespěchejte, je jedno, jestli pochopí každý den jen jeden údaj. Začněte nejdřív s celými hodinami, potom s půl a čtvrt. Je dobré ke každé hodině přiřadit nějakou činnost- vstávání, odchod do školky, jídlo, koupání... Ve svém věku si snáze zapamatuje, že odchází do školky (?) v 7 hodin, což znamená, že je ručička na tom a tom obrázku, než že je malá na tom čísle a velká na jiném (neumí-li tedy číslice)...

Myslím, že na stejném obrázkovém principu fungovaly i hodiny Křemílka a Vochomůrky- děti, co neuměly číst, poznaly roční období právě podle obrázků...

Zlatý

Než jsem vzala papírové hodiny, jsem použila jablko, které jsem postupně krájela na 1/2 a 1/4. To pomohlo asi nejvíc.
Doplňuji:
Omlouvám se za styl, píšu to v 1:32 a jsem rozespalá :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.