Seji

Jak naučit čtyřleté dítě hodiny?

Můj bratr mě neustále prosí, abych ho naučila hodinky, ačkoli ho o učím přes různé básničky, stejně to nechápe a vymýšlí si své… Ano, v jeho věku to je pochopitelné, avšak, když se chce učit, proč toho nevyužít a neučit ho to rovnou správně? :)
Máte někdo nějaký osvědčený typ v takto nízkém věku?

Odpovědi
pusinka50

Chce to názornou ukázku hodin, buď skutečných nebo v papírnictví nebo hračkách koupit třeba levné papírové hodiny a pak už jen pevné nervy

ratava

Zkuste na hodinách zaměnit číslice za nějaké obrázky. Klidně je na těch papírových přelepte a ty pak používejte spolu s klasickými. Vůbec nespěchejte, je jedno, jestli pochopí každý den jen jeden údaj. Začněte nejdřív s celými hodinami, potom s půl a čtvrt. Je dobré ke každé hodině přiřadit nějakou činnost- vstávání, odchod do školky, jídlo, koupání… Ve svém věku si snáze zapamatuje, že odchází do školky (?) v 7 hodin, což znamená, že je ručička na tom a tom obrázku, než že je malá na tom čísle a velká na jiném (neumí-li tedy číslice)…

Myslím, že na stejném obrázkovém principu fungovaly i hodiny Křemílka a Vochomůrky- děti, co neuměly číst, poznaly roční období právě podle obrázků…

Sůwa

Než jsem vzala papírové hodiny, jsem použila jablko, které jsem postupně krájela na 1/2 a 1/4. To pomohlo asi nejvíc.
Doplňuji:
Omlouvám se za styl, píšu to v 1:32 a jsem rozespalá 🙂