Dzejkob

Jak naučit 3týdenní štěňata jíst pevnou stravu?

Zkoušíme jim dávat jednou denně takovou kaši z mléka, nadrolených piškotů a zahuštěný strouhankou, ale příjde mi, že jim to moc nechutná, nebo spíš si jenom líznou, ochutnaj, ale dál už něchtějí a raději jdou k mámě.

Nějaké rady, tipy, triky, co jim dávat, aby jim to chutnalo?

Nejlepší odpověď
beer

Hlavně nenásilně a pomalu, nakonec to půjde )) Jak nato – viz zddroj:

Zdroj: http://faunanet­.sweb.cz/psi/pe­ce-o-psa/krmeni-a-vyziva/krmeni-stenata.htm

Další odpovědi
anonym

Začínáte špatným složením stravy. Piškoty a strouhanka rozhodně není pro štěňata vhodná kombinace s mlékem. Pes je masožravá šelma, a rozhodně ve věku tří týdnů nepotřebuje bílou mouku, bílý cukr, vejce a tuky.
Pro začátečníky je nejjednodušší, když si koupí granule pro štěňata jejich věku
a velikosti plemene. Tyto granulky zalijete (nejprve jen několik ks na jedno štěně) vlažnou vodou a po změknutí je jednotlivě nabízejte štěňatům z ruky nebo na mělké misce. Zpravidla je štěňata neodmítnou. Zbytek nechte dojíst matku štěňat. Takto namočené granule neuchovávejte delší dobu, mohou zkvasit! Nejsem velkou zastánkyní průmyslové stravy pro psy, ale v granulích lepší kvality-
ne marketovky ,mají štěňata potřebné živiny i vitamíny ap.
Štěňata v tomto věku by měla mít přístup i k pitné vodě. Nestačí jim jako tekutina jen mateřské mléko.
Štěňata je také možné krmit namletým syrovým libovým masem (kuřecí, telecí, hovězí, krůtí…) podávané zalité vlažnou vodou do kašovité formy.