kyselina 5

Jak natáhnou neobsáhlou prezentaci na 15ti minutovou? Téma: důsledky zámořských objevů.

Dostala jsem za úkol, udělat prezentaci (má mít 15 min) na téma: DŮSLEDKY ZÁMOŘSKÝCH OBJEVŮ. V učebnici jsou o tom 3 odstavce a wiki taky nic moc nemá http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C4%9Bk_­z%C3%A1mo%C5%99sk%C3%BDc­h_objev%C5%AF#D­.C5.AFsledky_z­.C3.A1mo.C5.99sk­.C3.BDch_objev­.C5.AF
Chápu, je to poměrně neobsáhlé téma, ale nenapadá vás něco víc?
Rozhodně udělám tabulku a napíšu tam klady a zápory. Jako že plusy: nové plodiny… a mínusy: zavlečení nových nemocí…Ale to je tak na 3 minuty!
Jak byste to natáhli vy? dík za nápady
Doplňuji:
Děkuji moc za nápady. Dnes jsme měli Dě a paní učitelka sama od sebe řekla, že by si ještě představovala přidat tam Aztéky, Máje a Inky. Takže stačilo den počkat a nemusela jsem tu s tím otravovat.
Co se týče objevitelů a plaveb samotných, ty já nedělám, to dostal někdo jiný, já mám jen důsledky. Ale moc děkuji za nápady: hlavně popcorn :D

Nejlepší odpověď
venkovan

Má obavy, že na takové téma 15 minut je málo. A ty je nedáš.
Vždyť jenom o dovozu brambor se dám hovořit hodně dlouho.
Schází ti vliv kultury z objevených zemí na naši civilizaci. Podívej se třeba na následky toho, že jsme zlikvidovali středoamerickou kulturu. dnes kde kdo šílí, co bude 21.12.2012, protože se tu jen hádá, co Mayové do toho šutru vytesali.
Popřemýšlej nad důsledky nucené migrace lidí do objevených zemí.
Jsi šikovné děvče – ty to dáš.
Na prezentaci si vem popcorn a rozdávej ho posluchačům jako jeden z důsledků zámořských objevů. Než ho roznešeš, máš po prezentaci.

Další odpovědi
led

Ak začnete už v staroveku – Heraklové slĺpy – prejdete cez Vikingov (Grónsko, Vinland – Severná Amerika ) – poplavíte sa s Fernão de Magalhãesom, Drakom a Cookom – spolu s Kolumbom „objavíte“ Ameriku – s Amudsenom budete mrznúť na póloch…(a to som ešte „neobjavila Čínu, Japonsko, Beringov prieliv)… to všetko malo vplyv na obyvateľov našej planéty… tak vám tých 15 minút nebude stačiť. Ak k tomu pridáte aj podkladovú hudby a sprievodné slovo máte celú hodinu len pre seba.
Doplňuji:
"Co se týče objevitelů a plaveb samotných, ty já nedělám, to dostal někdo jiný, já mám jen důsledky.“
Pokiaľ budú v prezentácii len dôsledky objavov, bez samotných objavov, bude prezentácia neúplná. Je to akoby vývoj človeka, skokom opice na zem kedysi v dávnej histórii, sa dostal rovno do človeka súčasnosti. Sci fi.
Dôsledok musí mať príčinu, tak isto ako koniec musí niekde začať.

Lucijej

No hele v tomhle odkazu toho je skoro na šest stránek:
http://jdem.cz/w4w63

Jinak na netu je spousta odkazů, není jenom Wiki:

Zdroj: http://lmgtfy­.com/?q=d%C5%AF­sledky+z%C3%A1mo­%C5%99sk%C3%BDch+ob­jev%C5%AF

anonym

Hodně pomáhá někde sehnat video, obrázky – pustit je popř. rozvést diskusi.

anonym

15 min?

to je tak na prolog pre par celovecernych dokumentov.
uz len hoax o konci sveta by zabral par dielov (Inkovia. Mayovia, Aytekovia, …)
a to nehovorim o potravinach, astronomii, matematike, dinosauroch, UFO, prirodnzch divoch, Indianoch, Amazonii a najmenej 3.000 dalsich veciach spoza oceanu, na ktore si ani teraz nespomeniem.