JAK NAŠTUKOVAT ZEĎ

Dobrý den,
prosím o radu. Nejsme zedníci a potřebujeme naštukovat opravenou zeď. Prosím o velice konkrétní postup od přípravy štuku až po samotnou aplikaci na zeď. Velice Vám děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
standa

Taky nejsem zedník, ale mám bratra zedníka, takže vím, že solidně může vyštukovat pouze člověk s dlouhou praxí, takže vám se to určitě nepovede… Ale třeba Vám to bude stačit 🙂

Další odpovědi
panenka

štuk je v pytlích a je vnitřní a vnější dá se do kýbla voda pak štuk štuk zamíchat na patřičnou hustotu aby se dal nanášet novodurovým hladítkem hrubá omítka se musí před fajnovou oškrábat škrabákem aby se oddělali strupy od malty .dělá se první vrstva která zakryje díry max 2mm po zaschnutí jedné vrstvy se nanáší vrstva druhá musí se to hlídat aby to nepřeschlo filcuje se to molitanovým filcem

Marjito

Salith P2 nejlepši štuková malta bez penetrace nanest na oškrabany povrch pokud je dost suchy tak pomočit pouze vodou nebo mokrym valečkem Natahnout prvni vrstvu nechat 20min pak druhou a po dalšich 20min. zatočit .Nařadí :plastove nebo nerez hladitko a Filc.Pozn.Jsem Zed­nik

Zdroj: www.marjito.eu

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

elektrikář

Štuk se dá koupit ve stavebninách v pytli, nebo už namíchaný Keraštuk v kýblu.Stěna se musí oškrabat od starého malování. Omést postříkat vodou nebo namočit válečkem jinak stahuje vodu ze štuku a moc rychle to schne.
Hladítkem se natahuje slabá vrstva. 1až 3 mm vic ne protože pak by to prskalo.a namočeným filcovým hladítkem se zatírají vrstvy štuku do hladka.Točením filcu se vydrolí větší kamínky a zatřou malé prohlubně poud to jde špatně točit kropí se to jemně štětkou. A točí, a točí se tak dlouho až se to srovná.