Jak nastavit výjimku v kontrole pravopisu v MS Office Word - aby se neopravovala slova na Velké Písmeno?

Prosím o pomoc ve výše uvedené věci. Je unavující, když Word neustále podtrhuje každé jméno, příjmení a vlastní názvy, protože jsou to slova která nezná, a logicky znát všechna slova nemůže, neb je považuje za překlep.

Kontrola překlepů je jinak dosti praktická, ale zapisuji hodně jmen, a mít v textu neustále červená podtržítka je nepříjemné. V nastavení jsem řešení problému nenašel, jen výjimku pro slova psaná celá VELKÝMI PÍSMENY.

Mockrát děkuji za případnou radu

DOPLNĚNÍ
Děkuji za odpovědi, ale samozřejmě --> nemyslím možnost přidávat každé slovo do slovníku <--, tak to dělám a to je právě docela zdlouhavé a otravné - myslím to tak, zda se to nedá nastavit předem.

Odpovědi:

Stříbrný

Pokud klikneš pravým tlačítkem na slovo (nebo na vysouvací lištu u slova), zobrazí se ti nabídka co s tím chceš udělat. Je tam nabídka - vložit do slovníku, neopravovat atd.
Jinak v nastavení je slovník do kterého lze přidávat slova.

Zlatý

Pokud se jména v dokumentech oopakují, je možnost podtržené slovo přidat do slovníku, pak už se podtrhávat nebude (text. editor bere totiž slovo s malým vs. velkým písmenem jako dvě různá slova) - pomocí místní nabídky, která se vyvolá klikntím pravým tlačítkem na dané slovo.

Stříbrný

Také jsem s tím bojovala a nakonec jsem to vzdala.

Zakázala jsem automatickou kontrolu pravopisu
(podtržení "chyb" mne zbytečně rozptylovalo)
a dokument zkontroluji až po dopsání …

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.