Avatar uživatele
Zdenek28

Jak nastavit upozornění že je uživatel dlouho nečinný a pokud neprovede nějakou akci zapne se spořič obrazovky.

Dobrý den, mám nastavený spořič chráněný heslem. Potřeboval bych poradit jak nastavit aby před zapnutím spořiče byl uživatel upozorněn, že je dlouho nečinný a pokud neprovede nějakou akci tak se zapne spořič? Díky, Zdeněk

Zajímavá 0 před 3837 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Takový požadavek jsem ještě neslyšel 🙂 myslím, že to nejde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

môžete sa pokúsiť spúšťať šporič cez bat, kde dáte varovanie o nečinnosti,

prípadne v nejakom programe si vytvoriť vlastný štartér šporiča – ale to už chce mať nejaké znalosti z programovania.

ako najjednoduchšie riešenie sa ponúka:

  • zrušiť šporič (dnes už nemá význam)
  • nezaheslovať šporič
  • nastaviť dlhší čas povolenej nečinnosti pred štartom šporiča.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Zdenek28

Ještě jsem zkoušel najít nějaký software který by to uměl. Ono to je zadání úkolu jinak bych to neřešil, ale na druhou stranu bych rád pronikl do této problematiky hlouběji a tak mě zajímalo jestli se to nějak řeší v praxi nebo většinou ne. Akorát u toho .bat nevím jak nastavit aby se varování o nečinnosti spustilo při nečinnosti.

před 3837 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nerieši sa to, pretože je to zbytočné.
pokiaľ užívateľ na počítači pracuje (alebo sleduje tv, film, počúva hudbu …). šporič sa nenaštartuje.

pokiaľ je to užívateľ, ktorý na počítači pracuje a je mu to dovolené, mal by poznať i heslo od šporiča (čo je veľmi slabá ochrana počítača pred nechceným prístupom).

takže je to proste nepotrebné, ale dá sa to.

před 3837 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek