Misa503

Jak nastavit uhlíkový drátek?

Dobrý den. Potřeboval bych vyměnit starý uhlík za nový. Starý uhlík, respektive jeho drátek jsem musel přeskřípnout, protože drátek vede někam do motoru. Nový uhlík 25×10×6 mm má CU drátek dlouhý asi 4 cm. Potřeboval bych tento drátek u nového uhlíku nastavit o 3 cm – nejlépe zase takovým drátkem -
ale tak, abych již příště nemusel tento drátek stříhat. Prostě na konec CU drátku u nového uhlíku bych si představoval nějakou koncovku (přiletovat) a do této koncovky by se zasunul protikus, kde by byl naletován stejný CU drátek a na druhém konci tohoto CU drátku by byla koncovka (naletovaná) a ta by se nastrčila do koncovky (naletované), která by byla na konci CU drátku, který vede někam do motoru. Jde mi o to, jaké by to měly být koncovky, aby se dalo spojení mezi koncovkami rozebírat. Potřebuji nějaké malé spojky – koncovky. Musím nastavit CU drátek stejným druhem, nebo by stačil libovolný pletený podobný CU drátek bez bužírky?
Děkuji za případné nápady či rady.

Odpovědi
Drap

Záleží také na tom, jak jsou dráty silné. U slabších bych použil klasický konektor co se používá pži elektroinstalaci v autech.a přetáhl bužírkou. Nebo u silnějšího použil jeden dílek čokolády. U silných nějaký podobný konektor.

Seznam.cz

Nápady? Uhlík s požadovanou délkou přívodu lze vybrousit na požadované rozměry z jiného uhlíku. Třeba ze starého vysavače. Pružinka také půjde vymotat a zaměnit. Složitější je vytvarovat kontakt aby pasoval do pouzdra.

Jiří Bohumil

fastony, jsou v rozměrech od 3mm do 7mm (předpoklad pro definovanou velikost uhlíku-podstatný průřez vodiče neuvádíš), přez spoj i na vodič, pokud je potřeba, smršťovací bužírku. Fastony mototechna, elektroinstalační materiály, smršťovací bužírka elektroinstalační materiály.

Misa503

Také mě to překvapilo, ale v servise mi řekli, že je to nový trend. Uhlíky dojdou a celý stroj vyhodit. Rozebral jsem fukar, koupil nový uhlík a nyní řeším napojení. Jedná se o fukar GW3050 – naše výroba.

dubraro

Drap:
Doplním, říká se tomu „faston“.