LaXi0rCZ

Jak nastavit tlumiče na kole?

Zdravím, mám nové kolo a potřebuju poradit s nastavením tlumičů – zapomněl jsem se zeptat v obchodě. Teď jsou jeden na plus a druhý na mínus. Není lepší oba na střed, když už? Kámoš to má úplně stejně, ale nevím. Děkuji za rady :)

Odpovědi
anonym

Zkus se podívat tady:
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=jak+nas­tavit+tlumi%C4%8De+na­+kole

ptáč

Na stoupání do těžkého kopce je dobré tlumení vypnout. Zřejmě je tam nějaká posuvná zapadka, nevím, nebo to dát natvrdo. Jinak síla z noh se ztrácí kolmo dolů, do tlumení. Naopak sjezd lesem dolů, se použije měkké tlumení. Směr otáčení štelovátkem vyzkoušíš zatlačením řídítky. Já používám natvrdo kvůli výkonu, nějaké tlumení bych na jízdy městem vypnul.

LaXi0rCZ

To bylo první co jsem udělal – googlím už asi 30 minut, prolezl jsem pár fór i videí ale všude je jen o foukání (na jaký tlak), pak nastavení odskoku, ale furt nikde jestli má nějaký důvod mít jednu na + a druhou na – :/