barnajka

Jak nastavit tiskárnu, aby EFEKTIVNĚ (=ekonomicky) tiskla více stránek na 1 list?

Potřebuju vytisknout asi 100 stran textu (z dokumentu v pdf) a hodilo by se mi, kdyby šlo na 1 listě tisknout vždycky 3 strany.
Jde to, jasně – ale každá stránka se vytiskne jako jakási miniatura: text je tak mrňavý, že se dá přečíst leda tak s lupou. Přitom na papíře pořád zbývá spousta volnýho místa!!! Dá se někde něco nějak nastavit, aby se při tisku využila CELÁ plocha papíru? Samozřejmě nemyslím od okraje k okraji! Zkrátka aby ale na tom vytištěném dokumentu nebylo tolik zbytečně prázdnýho nevyužitýho místa.
Hrála jsem si s nastavením tiskárny, hrála jsem si s nastavením tisku (Adobe acrobat)…ale nemůžu na nic přijít.

Jestli existuje řešení, poradíte mi někdo, prosím? Za rady předem moc děkuju!!!!

PS: Takhle zakrsle to po vytištění vypadá :)

http://img.na­dapenny.com/t20/111­57/nadap174201407­800232.jpg

Nejlepší odpověď
led

V prípade formátu A4 doporučujem tlačiť len 2 strany na list.
Problém biele okraje. Tlačiareň tlačí celý formát predlohy, bez ohľadu na jej využitie.
Riešenie:
Pokiaľ máte možnosť, odstráňte na predlohe v pdf tie biele okraje. Prípadne prekonvertujte do doc súboru (môžte pomocou priamej konverzie: http://www.con­vertpdftoword­.net/ ). V doc súbore otvorte nastavenie strany a nastavte okraje na požadovanú veľkosť 0 alebo 1).