pn65

jak nastavit tachometr na vidlici kola?

Konkrétně, mám ho nastavený na vidlici, ale ale měří špatně nebo je špatně nastavený na vidlici.
Z kopce, ze kterého jedu normálně 50 km/h, mi měří jen 24 km/h, nevím čím to je, poradíte prosím?

Nejlepší odpověď
Zaibatsu

Tachometr ti měří počet otáček vzhledem k délce běhounu. Proto musíš nastavit na počítači správný rozměr kol. Jinak se to udělat nedá, počítač tu funkci mít musí. Často se to dělá stiskem několika tlačítek najednou, dostaneš se pak do „servisního“ menu, kde to nastavíš.

Další odpovědi
Rocker

Z tachometru vyndáš baterii a zase jí vložíš.Nejdřív nastavíš obvod předního kola (většinou v mm),potom měření v mílích/kilo­metrech,12/24 systém hodin a hodiny.Když nezadáš rozměr kola,bude ti to ukazovat nesmysly.