Avatar uživatele
kablik

Jak nastavit PC

aby se hned po naběhnutí Windous otevřel Seznam.cz, oklepávání přes Start se mi zdá zbytečné zdržování, souhlasí s tím někdo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, tom004 před 4741 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Pro XP: Do složky Nabídka start/Programy/Po spuštění je potřeba dát cestu ke spouštěcímu souboru prohlížeče, třeba přetažením ikony z plochy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
RomanP

pokud se ti to zdá že je to zbytečné zdržování , doporučuji ti návštěvu lékaře jsi závislí na internetu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

tak to jsem sama zvědavá ,zda to jde.....ale pochybuji

a proč u noťasu to jde, jak je to možné?????

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ciss

Tak u PC to asi nepůjde, to dje jedině u notebooku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Já nevím jestli to jde nějak nastavit,ještě jsem to neslyšel.Když připojím doma noťas "drátem,tak spouštím klsicky,ale když se připojím USB modemem O2,tak se po připojení,spustí Firefox,včetně naposledy otevřených karet automaticky.Tak kdo ví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rvrablik

Jde a celkem jednoduše. Vždy jde o to:

  1. vytvořit zástupce např. na plochu
  2. přidat (nakopírovat) jej do menu „Start – Programy – Po spuštění“

K vytvoření zástupce na plochu máš 3 jednoduché metody:

A1) použiješ Chrome – otevřeš stránku a v menu najdeš příkaz „vytvořit zástupce na plochu“.

A2) Využiješ InternetExplorer (popř. jiný browser který běžně používáš). Na ploše dáš pravým tlačítkem kontext.menu a zvolíš příkaz „Nový – Zástupce“. Najdeš umístění tj. v případě IE cestu „C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLO­RE.EXE“ a nakonec dej mezeru a dopiš http://www.adre­sa.cz .Použij tlačítko „Další“ a zástupce nějak nazvi, pojmenuj.

A3) Využiješ Notepad, pomocí něhož vytvoříš soubor typu URL (odkaz na web). Na ploše dáš pravým tlačítkem kontext.menu a zvolíš příkaz „Nový – Textový dokument“, který nějak pojmenuješ (pozor: koncovku .TXT ponechej). Vepiš následující dva řádky:
[InternetShortCut]
URL=http://www­.adresa.cz
Pak soubor ulož na plochu. Nakonec soubor přejmenuj / nazvi a jako koncovku použij .URL). Pozor: průzkumník standardně koncovky nezobrazuje!

  1. Je třeba otevřít okno, kam budeš zástupce z plochy kopírovat. Staší použít „Start – Programy – Po spuštění“ a kliknout pravým tlačítkem a vybrat příkaz „Otevřít“.

Jde to, ale jen „oklikou“ (bohužel MS to léta prostě „neřeší“ ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek