Michal P

Jak nastavit nestandardní rozlišení

potřebuji nastavit nestndardní rozlišení ve Win7, konkrétně 800×480 na NON-PnP LCD. Nějaký nápad??
Doplňuji:
Edit 27.11.09
Děkuji uživateli „honza19hk“ za velmi odbornou odpověď, již dlouho jsem se tak dobře nezasmál.

To kazisvět: tato možnost nepřipadá v úvahu, jedná se o integrovanou Intel GMA 950, jejich panel je k ničemu. Šlo mi spíše o radu typu návodu na definici vlasního ovladače k NON-PNP monitoru s daným rozlišením.

Nejlepší odpověď
kazisvět

Doporučuji vyzkoušet nastavení jinde než v nabídce nastavení rozlišení samotných Windows.
Já jsem řešil podobný problém a hodně nestandardní rozlišení jsem nakonec nastavil přes NVIDIA Control Panel. Takže mrkněte, zda k Vaší grafické kartě nemáte v počítači nainstalován řídíci panel, který toho umožní více než Win7. Pokud jej nemáte, skoro jistě jej najdete na stránkách výrobce grafické karty.

Další odpovědi
honza19hk

takže: když vlezeš na základní desku počítače hned vedle processoru je malý integrovaný obvod typu CMOS 204/95 U21.vyndej základní desku a velice opatrně vyjmi tuto součástku–je nasazená na spodku toho obvodu.Ten spodek je připájen takže bacha ať ho neurveš-mušíš vyndat jen tan vnitřek(je to malý obdélníček -černý)opiš si všechna čísla a údaje na něm napsané –jesli koncové číslo výrobního čísla je menší než 5 ,tak máš nižší rozlišení .Zajdi si do jakéhokliv většího počítačového servisu a řekni ať ti objedná tuto součástku ale s číslem větším něž 5(viz výše)čím vyšší číslo tím vyšší rozlišení!!
DÁVEJ SI POZOR NA NABITÝ KONDENZÁTORY NA DESCE A NESAHEJ NA NĚ JINAK TĚ ZABIJOU,A NIC NEZKRATUJ JINAK TI KOMP SCHOŘÍ