Katka6

Jak nastavit LED TV ???

Máme novou LEDku obraz u nových nebo starších pořadů je celkem dobrý ale pokud je film černobílí ihned je někde chyba takže přepínám rozlišení … ale pokud zapnu DVD tak se mi vymažou programy a když chci zapnout video nejde … Prosím o pomoc

Odpovědi
Michal Kole

Jaký je typ televize?
Vy musíte televizi při starším pořadu vysílaném ve formátu 4:3 ručně přepínat?
v SD rozlišení bude obraz méně kvalitní než v rozlišení HD Ready nebo HD Full s tím asi nic nenaděláte

lukas

Co je to za značku? Já mám doma Samsung a vše je v pořádku, jen u některých TV kanálů se nepřepíná z 16:9 na 4:3, evidentně je to problém těch kanálů. Musím to dělat ručně. Tím myslíš to přepínání rozlišení?
Nevím jak máš připojené DVD a video.. těžko pomoci..

P.S. HD Ready je označení televizí (nikoliv rozlišení), které jsou schopné zobrazovat HD video, ale pouze menší formát s výškou 720 a větší 1080(tzv. Full HD) už jen zmenšením. Televize které mají rozlišení stejné jako Full HD (a obraz je tedy na nich perfektně ostrý, protože nedochází k zmenšování nebo zvětšování) tak jsou vždy označeny jako Full HD.
http://en.wiki­pedia.org/wiki/HD_re­ady