MILAN1961

Jak nastavit bios, aby mi spouštěl os z externího disku?

Chci vyzkoušet linux-ubutu,prosím o podrobný návod.Děkuji
Doplňuji:
Je to PHOENIX FIRST BIOS tm NOTEBOOK PRO VERSION 2.0

Odpovědi
Earl Sin

jaký je typ a označení biosu?

Děda Louda

Umožňuje-li to BIOS, musíš nastavit ext. disk na první místo v pořadí.
K tomu viz č. 12/2010 časopisu Jak na počítač.

anonym

V naprosté většině případů se spustí BIOS stlačením klávesy DEL při spouštění počítače. V některých případech je možné přímo vyvolat volbu bootování při startu počítače. Většinou klávesa F5 až F12. Upozornění na tuto možnost se většinou zobrazí při startu počítače. Tolik pouze na doplnění předchozích odpovědí.