ven.cik

Jak nastavit BIOS ?

Pokračování z mé první otázky. Potřeboval bych poradit jak nastavit BIOS po výměně baterky, potřebuju co nejvíce informací, budu to dělat sám, sice nemám moc zkušeností, ale vyznám se a potřebuju taky nabrat nějaké zkušenosti a když to bude někdo dělat furt za mě, tak mi je to k prdu…Ve škole se ještě poptám učitelů, ale čím víc informací tím líp, když se mi to bude zdát složité a budu si myslet, že na to nemám, tak to dělat nebudu…;)
Doplňuji:
Jo tak to bych taky jakž takž zvládnul tam vlízt, ale spíš co všechno se tam třeba nastavuje…:D A google zkoušim, ale chtěl sem vědět, jestli s tim nemá někdo zkušenost…;)

Nejlepší odpověď
briliant

Myslím, že na internetu je návodů dost, nevím proč bych to tady měl rozepisovat. Jsou i fóra která jsou zaměřena přímo na počítače. Tak se snaž trochu víc hledat.

Další odpovědi
lukas.zmizik

na biosu dnes už nic moc nenastavuješ a taky záleží co máš za základní desku…
třeba tě to pustí jen k nastavení času, hesla pro bootování a pro bios a pak třeba zda-li po každém startu provést rychlou nebo plnou kontrolu paměti ram, nebo pořadí bootování jednotek – kde doporučuji mět jako první disk, kde máš systém a pak cokoli, třeba dvd, usb… dále podle druhu desky paměť pro grafickou kartu, je-li sdílená…

doby, kdy se biosy složitě nastavovaly a s nesprávným nastavením to nefungovalo, sou asi pryč

huxa

při spoutění pc zmáčkni některou klávesu či kombinaci kláves (zobrazí se ti, kterou, většinou to je F2, F8, …) a tam už jsi vlastně v biosu