Danarny

Jak nastavím webkamery, aby mi vkládaly obraz na stránku a já mohla z práce kontrolovat dění doma?

Koupila jsem dvě webky, potřebuju kotrolovat z práce domov, zkoušela jsem stáhnout YawCam a BroadCam a asi to neumím nastavit, protože to nefunguje. Poraďte prosím

Nejlepší odpověď
jpau

Nastíním princip – konkrétní řešení je natolik obsáhlé že je příliš únavné ho popisovat 🙂 .

V zásadě: Nejjednodušší by bylo, kdyby jsi z kamery ukládala snímky po nějakém časovém intervalu – např. 10 sec, mi přijde dostačující. A teď jde o to…

1. Žijeme v ideálním světě
a Ty máš připojení s veřejnou IP (z finančních důvodů nemáš), pak si stačí zařídit nějaký počítač nastavit jako webserver, koupit doménu a udělat jednoduchou stránku kde bude obrázek, který bude aktualizovat kamera. Vzhledem k tomu, že je to utopické řešení, tak to nebudu dál rozebírat.

2. Prakticky můžeš použít nějaké wztko (webzdarma.cz, ic.cz), kde si zařídíš freeweb hosting s doménou 2. řádu (obojí stačí) a je to zadarmo pak:

  1. Musíš mít nějaký počítač – lokální sever, který poběží neustále a bude zajišťovat spojení mezi Tebou a vzdáleným úložištěm na wztku.
  2. K tomuto počítači bude připojená kamera, která bude v požadovaném intervalu pořizovat snímky.
  3. Kamera bude mit nastavené úložiště na vzdálený server (wztko) kam bude ukládat snímky (resp. jednou za čas, se přepíše již existující frame z kamery novým framem) – zkusil bych to připojením přes nějakého ftp sráče, pravděpodobně se bude muset pořešit, aby v případě přerušení spojení (nějaký timeout pro připojení ze strany wz, chyba) se připojení samo obnovilo – lepší ftp klient může mít na tuto záležitost nějaké nastavení.
  4. Uděláš si jednoduchou web stránku, co ti bude zobrazovat obrázek a nascriptješ ji (php asi nejlepší – v tomto oboru se nepohybuji, nemusím mít nutně pravdu) aby se aktualizovala jako kamera (tzn. kamera např. 1 za 10 sec a stránka jednou za 11 sec) – to zajistí aktuální obraz.
  5. V případě, že budeš chtít vidět záznam pak si otevřeš www prohlížeč (kdekoli, nemusí se nic instalovat, vzhledem k jednoduchosti to zvládne i kdejaký telefon) zadáš adresu nastavenou na wztku (např. mojekamera.wz.cz). Aby k

Aby k videu nemohl přistupovat někdo jiný, doporučuji tuto stránku chránit heslem (jde i v html, velmi průstřelné, osobně doporučuji nějaké php řešení), vzhledem k tomu že se jedná o informace osobního charakteru (Tvůj domov), možná bych popřemýšlel nad komerčním hostingem (cca 500kč, rok), který mimo lepších (stabilnějších) služeb nabízí i ochranu dat (wztko neručí za zneužití) – viz fropsi, active24 a další…

Je to jenom nástřel, Tebou uvedené nástroje neznám a vzhledem k jednoduchosti si myslím, že řešení výše je nejvýhodnější.

Have fun!

PS: Je to dlouhé, nečtu to po sobě, za pravopis ani faktickou správnost některých konkrétních pasáží neručím.

Další odpovědi
Michal Kole

Zkus program iSpy.

kolega jpay odpověděl krásně. Možná po přečtení mé odpovědi ještě něco doplní.