Avatar uživatele
bolak

Jak nastavím aby se mně všechny stránky otevíraly v Opeře místo Chromu?

Když mám program a kliknu v nápovědě na homepage nebo aktualizaci, tak se mi ta stránka pokouší otevírat v Chromu jako v hlavním prohlížeči, jak tohle přenastavím na Operu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 4044 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Skoč do Start-Výchozí programy a tam si nastav Operu jako výchozí. Pokud máš XPéčka, tak je to Start-Všechny programy-Přístup a výchozí nastavení programů.

Případně můžeš jít do Start-Ovládací panely-Možnosti složky a tam u souborů MHT, HTML, HTM apod. si nastav výchozí Operu.

Jinak ten Chrom odinstaluj, sleduje aktivitu svých uživatelů ikdyž ho nepoužíváš. Je tam apliakce Google Updater, která odesílá dost informací o tvým počítači do Googlu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?bolak Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Teď a takto je nutné vědět jaký máte operační systém. Já to napíši názorně na Windows 8.

Najedete si myší do strany rohu aby na Vás vykouklo menu kde následně zvolíte Nastavení → Ovládací panely. Následně kliknete na Skupinu Programy. A pak zvolte nastavení Výchozí programy. A vyberete Operu a tam kliknete na Vybrat výchozí nastavení tohoto programu. Zaškrtnete přípony .htm, .html, a protokoly http a https – a uložíte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Braník

nástroje ,možnosti internetu a zvolit svoji domovskou stránku
Doplňuji:
popř.start programy a nastavit tam operu

Upravil/a: Braník

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Bedy: a teď mi ješttě řekni, proč se mi v opeře při downloadu někdy stahujou obrázky a videa jako mp3ky a nejde to přenastavit.. musim to vždycky uložit bez přípony a pak jí ručně přidat, protože jak se to jednou uloží jako mp3 tak už to pak nejde změnit a při spouštění taovýho videa ve videopřehrávači mi to pak hází chybu..

před 4044 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Braník: já se přece neptám na domovskou stránku, ale na nastavení opery jako hlavního prohlížeče…

kolenem :)

před 4044 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek