bolak

Jak nastavím aby se mně všechny stránky otevíraly v Opeře místo Chromu?

Když mám program a kliknu v nápovědě na homepage nebo aktualizaci, tak se mi ta stránka pokouší otevírat v Chromu jako v hlavním prohlížeči, jak tohle přenastavím na Operu?

Nejlepší odpověď
Bedy

Skoč do Start-Výchozí programy a tam si nastav Operu jako výchozí. Pokud máš XPéčka, tak je to Start-Všechny programy-Přístup a výchozí nastavení programů.

Případně můžeš jít do Start-Ovládací panely-Možnosti složky a tam u souborů MHT, HTML, HTM apod. si nastav výchozí Operu.

Jinak ten Chrom odinstaluj, sleduje aktivitu svých uživatelů ikdyž ho nepoužíváš. Je tam apliakce Google Updater, která odesílá dost informací o tvým počítači do Googlu.

Další odpovědi
anonym

Teď a takto je nutné vědět jaký máte operační systém. Já to napíši názorně na Windows 8.

Najedete si myší do strany rohu aby na Vás vykouklo menu kde následně zvolíte Nastavení → Ovládací panely. Následně kliknete na Skupinu Programy. A pak zvolte nastavení Výchozí programy. A vyberete Operu a tam kliknete na Vybrat výchozí nastavení tohoto programu. Zaškrtnete přípony .htm, .html, a protokoly http a https – a uložíte.

Braník

nástroje ,možnosti internetu a zvolit svoji domovskou stránku
Doplňuji:
popř.start programy a nastavit tam operu

bolak

Bedy: a teď mi ješttě řekni, proč se mi v opeře při downloadu někdy stahujou obrázky a videa jako mp3ky a nejde to přenastavit.. musim to vždycky uložit bez přípony a pak jí ručně přidat, protože jak se to jednou uloží jako mp3 tak už to pak nejde změnit a při spouštění taovýho videa ve videopřehrávači mi to pak hází chybu..

bolak

Braník: já se přece neptám na domovskou stránku, ale na nastavení opery jako hlavního prohlížeče…

kolenem :)