melanie

Jak NASA zaznamenává zvuky planet, když se zvuk nemůže šířit ve vakuu, tedy ve vesmíru ?

Je to celý podvrh nebo je to nějak s pomocí různých vln ?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Není to podvrh, jde pouze o převod neslyšitelných frekvencí přijatého elektromagnetického vlnění do „slyšitelné“ formy.

Další odpovědi
Magix.cz

Převést na zvuk lze jakýkoliv signál. Třeba čím světlejší, tím vyšší tón, a jak se bude atmosféra proměňovat, bude to vyluzovat různé zvuky. Data z Voyageru byla také převedena na zvuk když opouštěl sluneční soustavu, bylo to takové podivné nárazovité šumění.

quentos

Chybná domněnka je v této části: „ve vakuu, tedy ve vesmíru“. Celý vesmír přece není jedno velké vakuum. Některé planety mají atmosféru tak hustou, že ta naše je proti tomu čajíček.