mosoj

Jak narýsovat vodorovnou čáru ?

Jde to vůbec ?
Doplňuji:
Pro sobola : Jak na přímce najdu dva body, které jsou stejně vzdálené od Země, když je Země kulatá ???

Nejlepší odpověď
anonym

Pane Bože,to je otázka!

Další odpovědi
GangstaHelper

Země je kulatá, a voda taky. Dokonale vodorovná čára je tedy taky zahnutá.

sobol

Jasně, že to jde, ale jde o to jestli ji kreslíš ve dvou rozměrech nebo ve třech, v každém případě je čára (polo-přímka, úsečka) definována 2 body, které musí mít od Země shodnou vzdálenost, na směru už tolik nezáleží.

sobol

Detailisto, neupřesnil si v jakém měřítku, pokud ti jde o vodorovnou vesmírnou přímku tak žádná taková neexistuje, ale to už zabíháme od deskriptivy k astronomii.

anonym

Body vzdálené,řekněme 500 km od povrchu planety by vyhovovaly?