Somrlík

Jak narýsovat kruh a čtverec se stejným obsahem?

Jak byste narýsovali kruh a čtverec pouze pomocí kružítka a pravítka tak, aby oba obrazce měly stejný obsah?
Doplňuji:
Nemluvím o výpočtu, ale o narýsování (spočítat to umím už někdy od 4.třídy ZŠ). ;) Jinými slovy se jedná o kvadraturu kruhu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nazdar Pythagore.
Koukám, že se na tebe každej vybodl..

Tady máš návod jak sestrojit pravý úhel jenom s pravítkem a kružítkem.

http://www.e-matematika.cz/za­kladni-skoly/geometrie/jak-sestrojime-pravy-uhel.php

Poloměr kružnice a stranu a čtverce tak aby měly stejný obsah si snad vypočteš.
Tady máš vzorečky obsahů.
V= a . a – čtverec
V= pí . r .r – kružnice

Za V si dosadíš stejná čísla ( to jsou ty obsahy).

Pokud ti nestačí výše uvedená přesnost, tak úloha potom nemá řešení. Takže nevím proč to sem dáváš.
Aby jsi mi věřil tady je odkaz.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kva­dratura_kruhu

Přiště zadávat otázky přesněji.

Další odpovědi
Lucy

bez tužky a papíru nijak