Malovranec

Jak narýsovat čtverec, pokud znám jen délku uhlopříčky?

Odpovědi
Protiva

Si děláš srandu ne?
Čtverec má snad obě úhlopříčky stejné a na sebe uprostřed kolmé.
:(

Michal Kole

v půlce úhlopříčky uděláš bod
vztyčíš kolmici kolmou na úhlopříčku v půlce úhlopříčky (mezi dvěmi čarami musí být úhel 90°)
zabodnš kružítko do středu do bodu kde se protínají úhlopříčky a vezmeš do kružítka vzdálenost a = u/sqrt(2)

bolak

Tvá otázka je tak nezvyklá, že když jí napíšeš do googlu, tak vyjedou jenom 4 odkazy :) >>> http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&rls=cs&q=­%22jak+nar%C3%BDso­vat+%C4%8Dtve­rec%22&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest