Avatar uživatele
KatkatkaW

Jak náročné je vysokoškolské studium cizího jazyka?

Přespříští rok mířím jednoznačně na FF a podle oborů si vybírám mezi universitami. Nechci dělat češtinu ani angličtinu. Učím se i francouzsky, ale moc mě neláká zabývat se francouzštinou celý život. Chtěla jsem dánštinu, ta možnost v ČR bohužel není. Podle dostupnosti oborů to vypadá na italštinu, francouzštinu, nizozemštinu, španělštinu, případně němčinu nebo korejštinu. To jen tak pro představu.
Moje otázka se ale týká toho, kolik si můžu na vysoké naložit. V jazycích jsem vždy vynikala a školní tempo na mě bylo příliš pomalé, což se na VŠ určitě změní. Je to ale takový fofr? Je možné, že bych stíhala po večerech docházet třeba ještě na další jazyk, nebo budu ráda, když budu stíhat? Je tu někdo, kdo byl na podobném (prezenčním) oboru? Prosím o shrnutí vašich zkušeností a pocitů

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2727 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Stíhají jiní, proč ty bys nemohla? VŠ je hlavně o vůli, buďto ji máš, pak ji dáš nebo ji nemáš a pak ji nedáš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Myslím si, že pokud budeš mít zájem, jazyky Ti půjdou, italština, francouzština, španělština, příp. němčina pro Tebe nebude žádný problém. Cizí jazyky mě taky baví a zajímají. Vůbec se neboj, na jazyky máš „vlohy“. Chtěj a vše zvládneš v pohodě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Si to zkus, ne? Pokud ti vysoká nebude vyhovovat, prostě se to nauč sama doma…

Jestli se neplánuješ určitému jazyku věnovat celý život, je zbytečné si na něj dělat nějaký papírek…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek