jak napsat žádost od odstoupení smlouvy

Dne 15.7.2011 jsem měla doma předváděcí akci čistící prostředky značky ZAREN. Chtěla bych odstoupit od smlouvy, protože výrobek ještě nemám a podepsala jsem žádost o úvěr, ve kterém je dáno, že můžu do 14 dnů odstoupit. Mě zajímá, jakým způsobem mám napsat tuto žádost. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Z otázky není patrno, zda úvěr je od prodejce ani jestli se odstoupení týká jen úvěru.
Obecně je tato lhůta jen při nákupu po internetu. Pokud byli u vás doma (nebo i v jejich provozovně), tato možnost padá.
Obávám se , že vám budou dělat potíže a přitom stačilo stokrát opakovaná moudrost našich předků: dvakrát měř, jednou řež!

Další odpovědi
Hlada

Do odkazu jsem vám dal jeden ze vzorů, které můžete najít na internetu. Stačí do vyhledávače zadat „odstoupení od smlouvy“.

Zdroj: http://www.finance-penize-pojisteni.cz/od­stoupeni-od-smlouvy-vzor.html

Michal Kole

Hlavičku (adresy), věc: odstroupení od smlouvy číslo a na základě článku xxx ve smlouvě s vaší společností, (vhodila vy se citace) datované ke dni, využívám práva na odstoupení od smlouvy.
podpis, datum, místo

Podle mě si myslím, že si moc nepomůžete, protože ty smlouvy jsou psané takovým stylem, aby odstoupit „prakticky“ nešlo – sankční poplatky.

Tedy právně odstoupit lze, takže zákon smlouva neporušuje (smlouva musí být uzavřena jinde než v provozovně – místo, kde podnikatel provozuje živnost) a nesmí to být u vás doma pokud jste si obchodníka sami pozvali.

Většinou v těch smlouvách je malým písmem napsáno, že jste si obchodníka domů pozval a pak musíte před soudem pomoci svědků, kamerových záznamů dokazovat, že jste to podepsala na akci a ne doma.