Nikkol

Jak napsat žádost o udělení občanství ? Nevím, co tam napsat za důvod. Manžel tady žije už strašně dlouho máme dítě…

Nejlepší odpověď
baghira

Žádost se podává volnou formou na krajský úřad, a odůvodnění „manžel tady žije už strašně dlouho a máme dítě…“ je dostatečné (předpokládám, že to „strašně dlouho“ je minimálně 5 let trvalého pobytu).

Kromě žádosti bude potřebovat stručný životopis, rodný + oddací list, dotazník s ním vyplní na úřadě, a pokud mu to všecko projde, bude o jednoho Čecha víc :)

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/ude­leni-statniho-obcanstvi-ceske-republiky.aspx

Další odpovědi
Deli

Důvodem je právě ta rodina, tedy napsala bych „sjednocení občanství členů naší rodiny“.

Drap

Myslím, že to co jste napsala je dostatěčný důvod