Luu

Jak napsat žádost o občanství?Jaký uvést důvod?

Dobrý den,v Čechách žiju již 1Olet,minulého roku jsem se vdala,s maželem jsme 9let spolu a vzali jsem se kuli naší vášni-cestování,abych mohla požádat o české občanství,protože slováci nemají také výhody jako češi.Je vhodné uvés do žádosti tento důvod?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Výhody bych asi jako důvod neuváděl, spíše bych jako důvod viděl desetiletý pobyt a rodina.

Další odpovědi
Ella

jako důvod bych uvedla manželství a to, že zde žijete a chcete založit rodinu, pokud se tak ještě nestalo :) sloučení rodiny vždycky zabere

Bičiště

Je třeba zadat do vyhledavače: „zákon o státním občanství“ a mimo jiné tam bude i toto: Státní občanství České republiky lze na žádost udělit fyzické osobě, která splňuje současně tyto podmínky:

  • má na území České republiky ke dni podání žádosti po dobu nejméně pěti let povolen trvalý pobyt a po tuto dobu se zde převážně zdržuje,
  • prokáže, že nabytím státního občanství České republiky pozbude dosavadní státní občanství nebo prokáže, že pozbyla dosavadní státní občanství, nejde-li o bezdomovce nebo osobu s uděleným azylem na území České republiky,
  • nebyla v posledních pěti letech pravomocně odsouzena pro úmyslný trestný čin,
  • prokáže znalost českého jazyka.

(šanci máte, státní občanství získali svého času i držitelé válečného železného kříže)

Luu

Děkuji vám za rady a co se týče formulace a obsáhlosti,máte nějaké rady?Nedisponuji zrovna nadáním v této oblasti 🙂