Liliana23

jak napsat ukončení dohody o provedení práce?-na uřad práce.Jak napsat?

dobrý den mohla bych vás poprosit o přesnou formulaci ukončení dohody o provedení práce?? potřebuji to na uřad práce…a nevim jak to napsat děkuji moc

Nejlepší odpověď
ivzez

Proč potřebujete dohodu ukončit (odpracovat na ni můžete max. 300 hodin,
což odpovídá necelým dvěma měsícům)?

A kolik činila odměna měsíčně (šlo o nekolidující zaměstnání)?
Nekolidující zaměstnání můžete vykonávat i v době evidence na ÚP.
Doplňuji:
Pusinko50, doporučila bych Vám něco si z pracovně právní oblasti nastudovat
a teprve potom odpovídat (Vaši nesmyslnou odpověď nahlásím).

DPP je dohoda o práci konané mimo pracovní poměr,
tzn., že zaměstnavatel nemůže potvrdit ukončení pracovního poměru.

Již z názvu je zřejmé, že tazatelce jde o ukončení DPP dohodou
(pravděpodobně o předčasné ukončení).

Dohodu o ukončení DPP samozřejmě nelze uzavřít
před započetím DPP, ale až při jejím skončení.

Dohodu uzavírají obě strany, samozřejmě
za předpokladu, že s ní obě strany souhlasí.

Postup závisí na tom, kdo s návrhem na přečasné ukončení přijde.
Zaměstnavatel by pravděpodobně rovnou sepsal dohodu a s tou
by přišel za zaměstnancem.

Zaměstnanec písemně žádá zaměstnavatele o ukončení DPP
(zpravidla k určitému datu). V žádosti může uvést důvod
ukončení (např. některý z vážných důvodů podle zákona
o zaměstnanosti) nebo nemusí uvést žádný důvod.

Polovina minimální mzdy činí od 1. srpna 2013 4.250 Kč měsíčně.
Jako nekolidující zaměstnání tedy lze vykonávat zaměstnání
se mzdou (v případě dohody odměnou) do 4.250 Kč měsíčně.

Pokud uchazeč o zaměstnání vyčerpal celou podpůrčí dobu,
vznikne mu nárok na další podporu až po získání dalších minimálně
6 měsíců důchodového pojištění.

Ze zaměstnání na základě DPP by byl důchodově pojištěn pouze v měsících,
v nichž odměna překročila 10.000 Kč.

Někdy zůstává rozum stát nad tím, co zde někteří „experti“ vyplodí,
že Pusinko50?

Další odpovědi
anonym

Pokud jsi zaměstnanec, tak požádej o písemné ukončení dohody zaměstnavatele.
Ukončení by mělo obsahovat údaje o zaměstnavateli, zaměstnanci, popis dohody a datum, ke kterému bude dohoda ukončena. Razítko a podpis zaměstnavatele.

pusinka50

Dohodu o provedení práce ti měli sepsat již v prvním dnu zaměstnání, nikoliv až při skončení. Tato dohoda se normálně nemusí vůbec hlásit na pracák. Zůstává pouze v evidenci podniku, nikam se neposílá, pakliže ovšem nepřesáhneš výdělek 10.000 Kč za měsíc. Pokud tento výdělek přesáhneš, pak už ti zaměstnavatel strhává zdravotní i sociální pojištění a musí se to hlásit.
Pakliže pracovní úřad o této tvé současné dohodě ví, musí ti zaměstnavatel potvrdit její ukončení a to k datu skutečného ukončení a nikoliv až k 31.12, jak píšeš. Na zaměstnavateli je, aby ti napsal jednoduchou větu, že s tebou ukončuje pracovní poměr na DPP k datu......., ty nic nepíšeš, musí to napsat. zaměstnavatel.
Pakliže tvé výdělky nepřesáhly 4.000 Kč měsíčně, máš nárok na další nezkrácenou podporu u pracovního úřadu.

Liliana23

No zaměstnanec už nejsem byla jsem tam jen na brigade a už mě nepotřebuji tak už mě poslali domu a napsali mi dohodu o provedení práce do31.12 a po mě chcou na pracáku ukončení DPP. a nevim jak to napsat..

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.