VanEgg

Jak napsat rodinný mýtus?

Ahoj, ve škole jsme dostali za úkol vymyslet mýtus o naší rodině, ale nevím, co si pod tímto termínem mám představit. Poradíte mi? Děkuji Ondřej Vaněk

Nejlepší odpověď
annas

Jedna z možností, pokud se jmenujete Vaněk – tak třeba proč dostal někdo toto příjmení, můžete si vymyslet.

Příjmení Vaněk – Vaň – Váně – Váňa – pochází z křestního jména Václav. Co znamená křestní jméno Václav – české jméno slovanského původu. Staročeské Veceslav znamená „více slavný“
Znáte slavné české Václavy … takže proč by nemohl být první držitel také něčím slavný …

Možná znáte úsloví Poradit se s vaňkem – takže i toho by se dalo využít – význam v odkazu
http://revue.id­nes.cz/poradit-se-s-vankem-0oc-/lidicky.aspx?c=2001M23­3V02B

Podívejte se na význam slova mýtus, i když jste určitě probírali v literatuře. . Nejde o to, co je pravdivé, ale co vyzdvihnete a proč.

Určitě máte zadaný slohový útvar, bude to zřejmě vypravování, které je založené na slohovém postupu vyprávěcím.

Další odpovědi
www

Poněvadž je to úkol, pouze nápověda:
Zjisti si, co znamená slovo ‚mýtus‘ a teprve pak případně použij vhodný slohový útvar, třeba vyprávění.

ReHu

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Mýtus

Vycházela bych z údajů druhého odst.