Nikous

jak napsat rodičům že se domů nevrátím, že mě to mrzí ale už na to nemám?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Existuje linka vzkaz domů:

Jsi na útěku, či vyhozen z domova?

Zavolej nám na Linku vzkaz domů

  • volej zdarma z pevné linky každý den od 8 do 22 hodin.

LINKA VZKAZ DOMŮ
800 111 113

Z mobilního telefonu můžeš volat ve stejnou dobu na číslo

724 727 777

(zpoplatněno dle tarifů jednotlivých operátorů). Pokud máš k dispozici pouze mobilní telefon, můžeš zavolat na Linku bezpečí (tel. 116 111; funguje non-stop a zadarmo), kde Ti nabídneme stejné služby jako na LVD

Kdo může zavolat?

Na Linku vzkaz domů můžeš volat, pokud je ti méně jak 18 let (tedy pokud si ještě neoslavil svoje 18 narozeniny) a to tehdy, když
•tě vyhodili z domova
•utekl/a jsi z domova
•utekl/a jsi z ústavu
•bojíš se vrátit domů
•přemýšlíš o útěku

Na Linku vzkaz domů se také můžete obrátit, pokud jste rodiče (či vychováváte) nezletilého dítěte, které se nevrátilo domů, či z domu uteklo. V takovém případě Vám pracovníci Linky nabídnou, že můžete dítěti zanechat vzkaz a to jen pro případ, že by se samo na Linku obrátilo (děti tedy nekontaktujeme). Také Vám předají kontakt na linku důvěry pro dospělé, kdy můžete o své situaci více mluvit a hledat možná řešení. Můžete se také obrátit na Rodičovskou linku, 840 111 234, která funguje ve všední den odpoledne.

Další informace na této stránce jsou určené dětem a dospívajícím do 18ti let věku.

Co ti nabízíme?

Rozhovor po telefonu –v rámci rozhovoru s tebou budeme mluvit o tom, co se stalo, co by sis přá/al, aby bylo dál, a pomůžeme ti najít nějaké řešení, které by bylo pro tebe vhodné. Budeme k tomu potřebovat, abys nám s hledáním řešení pomohl/a, aby ti co nejvíce vyhovovalo. Pro to, abys s námi mohl/a mluvit, se nemusíš představovat ani nám říkat, kde jsi.

Předání vzkazu tvé mámě, tátovi nebo někomu z dospělých příbuzných, kdo by ti na útěku mohl pomoci. Vše proběhne tak, že po domluvě s pracovníkem Linky řekneš, co bys chtěl/a rodičům vyřídit. Pracovník jim potom zkouší zhruba každých 30 minut volat a vzkaz předat. Pro to, abychom toto mohli udělat budeme potřebovat znát tvoje jméno a příjmení, jméno a příjmení táty nebo mámy a mobilní číslo, na které se jim dovoláme.

Spojíme tě s mámou, tátou nebo pracovníky městských úřadů, kteří ti mohou v situaci útěku nebo vyhození pomoci.

Jak předání vzkazu, tak telefonní spojení s rodiči má svoje pravidla, která ti osvětlí pracovník Linky.

Pokud budeš potřebovat, můžeme Ti stejné služby nabídnout i na Lince bezpečí (116 111), na kterou se můžeš obracet jak z mobilního telefonu, tak z pevné lïnky, zdarma a to stále (24 hodin denně).

Co budeš platit?

Nic, zavoláš-li z pevné linky (např. budka, nebo pevná linka u kamaráda či kamarádky) na číslo 800 111 113. Volání je ZADARMO. Z mobilu na toto číslo volat nejde. Pokud máš pouze mobilní telefon, volej, prosím, Linku bezpečí na číslo 116 111.

Pokud budeš volat nam obilní číslo LVD (724 727 777), bude se Ti odečítat kredit podle tarifu jednotlivých operátorů.

Kdy se dovoláš?

Linka vzkaz domů je v provozu každý den, a to od 8:00 hodin do 22:00 hodin. Pokud se ti na Linku nepodaří dovolat třeba proto, že je obsazeno nebo protože je už po 22:00 hodině večer, můžeš určitě i v situaci útěku nebo vyhození z domova zavolat na Linku bezpečí 116 111, kam je volání z mobilu i z pevné linky zcela ZADARMO.

http://www.lin­kabezpeci.cz/web­magazine/kate­gorie.asp?idk=193

Další odpovědi
anonym

Jsi dospělý-á, tak napiš bez emocí svoje důvody. Napiš také, jak chceš žít, kde a za co aby si nedělali o tebe starosti. Také si dohodni případné vzájemné návštěvy. Možná tvůj odchod vyřeší vám všem napjaté vztahy v rodině a bude se rádi vídat když budete žít každý zvlášť, hlavně žádné citové vydírání!

Děda Louda

Napiš jim, že jsi našel levnější bydlení.