Zuzka2000

Jak napsat přímou řeč v dialogu? Musí být přímá řeč v dialogu na novém řádku s odskočením?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat ohledně slohové práce – vypravování. Musí být přímá řeč v dialogu na novém řádku s odskočením? Např.
Paní šla domů a cestou potkala pána.
,,Jak se máte?" zeptala se paní.
,,Dobře,"odpověděl pán.
Děkuji za odpověď
Novotná

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Ano

Ano – z důvodu přehlednosti. Jinak by tyto dvě přímé řeči splývaly a druhá přímá řeč by na první pohled vypadala jako pokračování té první.
Doplňuji:
„Ano“ bylo na obě otázky.

Další odpovědi
ivzez

Ano

Zuzka2000

Děkuji za odpověď. A má být druhá přímá řeč odskočená, nebo hned na začátku dalšího řádku?